українська російська англійська
Верховна Рада погодила приєднання України до Угоди СОТ про державні закупівлі GPA
16.03.2016 | 14:33
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

Верховна Рада ратифікувала приєднання України до Угоди про державні закупівлі (Agreement on Government Procurement, GPA) Світової організації торгівлі. Ухвалення відповідного законопроекту №0085 підтримали 243 народних депутати. Для українських компаній приєднання до Угоди СОТ GPA означає відкриття доступу до глобального ринку держзакупівель, який оцінюється в 1,7 трлн. дол., що більш ніж у 30 разів перевищує об’єм українського експорту в 2014 році.

Комітет з державних закупівель Світової організації торгівлі GPA ухвалив приєднання України ще в листопаді 2015 року. Офіційний Київ мусив ратифікувати це рішення шляхом ухвалення відповідного законопроекту. Згідно з процедурою, рішення про приєднання до Угоди набирає чинності для України на тридцятий день після здачі документів на зберігання Генеральному директору СОТ. З цього моменту українські виробники зможуть офіційно брати участь у державних тендерах країн-членів Угоди СОТ GPA - ЕС, США, Кореї, Тайваню, Сінгапуру, Гонконгу, Канади та ін.

«Відкриття світового ринку державних закупівель для українських компаній є одним з напрямків реформи держзакупівель. Участь у закордонному тендері – це найпростіший шлях для експорту вітчизняних товарів. По-перше, він не вимагає зайвих витрат на маркетинг, плати за місце на полиці чи інвестицій у відкриття закордонного представництва. А, по-друге, вимоги держтендерів чітко структуровані. Тому все, що треба - це знайти цікавий тендер і подати заявку через сайт”, - зазначив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

За його словами, приєднання до Угоди GPA - це ще й дипломатична перемога України. «Як із приєднанням до СОТ, члени Угоди мають право висувати вимоги до тих, хто тільки подає заявку на вступ. Це означає, що Україна отримала ще один інструмент для відстоювання власних інтересів у зовнішній торгівлі», - додав заступник Міністра.

Наразі Мінекономрозвитку проводить активну роботу з представниками бізнесу, інформуючи про можливості, які відкриває для них приєднання до Угоди GPA. Під час семінарів, організованих за підтримки провідних українських юристів, консультантів і бізнес-шкіл, підприємців вчать, як подавати пропозиції на іноземні тендери, консультують щодо особливостей регулювання в різних країнах тощо.

Крім того, з січня 2016 року Міністерство розпочало пілотний проект, який допоможе українським компаніям вперше взяти участь у закордонному тендері. На основі перших успішних кейсів буде розроблено інструкції та рекомендації для тих, хто поки лише замислюється про участь у держзакупівлях за кордоном. Подати заявку на участь у пілотному проекті можна за посиланням: http://goo.gl/forms/kf2B2v4RTx.

Детальніше про Угоду СОТ про державні закупівлі : http://bit.ly/1SSkW8P.

 

версія для друку