українська російська англійська
Максим Стріха: 42 заявки українських науковців на участь у конкурсах програми ЄС "Горизонт 2020" підтримано з подальшим фінансуванням
16.03.2016 | 14:44
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

За період 2014-2015 роки від України подано 394 заявки для участі у конкурсах програми Європейського Союзу «Горизонт 2020». Про це повідомив заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха під час Міжнародної конференції семінару-тренінгу для Національних контактних пунктів програми «Горизонт 2020» країн Східного Партнерства 16 березня 2016 року.

Як зазначив Максим Стріха, 42 заявки на участь у конкурсах програми «Горизонт 2020» підтримано з подальшим фінансуванням на загальну суму 7 068 199 євро. Найбільша кількість заявок була подана за напрямами: Marie-Sklodowska-Curie Actions - 73 (рівень успішності 17,8%), Europe in a changing world - inclusive, innovative and reflective societies - 91 (рівень успішності 5,5), Climate action, environment, resource efficiency and raw materials – 27 (рівень успішності 18,5%), Secure, clean and efficient energy - 26 (рівень успішності 19,2%), Space – 20 (рівень успішності 15 %). За програмою Євратом (2014-2018) подано 6 заявок (рівень успішності 16,7%). «У цілому рівень успішності українських організацій в програмі «Горизонт 2020» становить 10,5%», - повідомив заступник Міністра.

Максим Стріха підкреслив, що Міністерство всебічно сприятиме ефективній імплементації Угоди між Україною і Європейським Союзом про участь України у програмі Європейського Союзу «Горизонт 2020», а семінар-тренінг може підвищити результативність участі українських установ у програмі. Заступник Міністра також відзначив важливість цього заходу для впровадження європейських стандартів у наукову діяльність країни. «У той час, коли 27 вищих навчальних закладів і наукових установ були переміщені з окупованих територій країни, такі заходи допоможуть нашим науковцям орієнтуватися саме на європейські цінності», - наголосив заступник Міністра.

Координатор міжнародних проектів з досліджень та інновацій Європейської Комісії Тьєррі Деварс розповів про стратегічне співробітництво в рамках програми «Горизонт 2020». Він нагадав, що це велика програма, яка охоплює різні напрямки наукових досліджень з бюджетом 70 млрд. євро. На відміну від інших програм, «Горизонт 2020» більшою мірою орієнтований на проекти у промисловості, має велику кількість учасників, а отже велику конкуренцію серед заявників на участь.

Тьєррі Деварс зазначив, що сьогодні програма орієнтована на три пріоритетні напрямки: охорона здоров’я; енергетика; клімат й охорона навколишнього середовища, з особливим акцентом на ІКТ і нанотехнології. «Ми запустили низку проектів від досліджень до інновацій. 6 регіональних проектів, які спрямовані саме на країни Східного Партнерства, пов’язані з енергоефективністю і відновлення джерел енергії, управлінням природними джерелами і питанням безпеки», - повідомив представник Єврокомісії.  Щодо інноваційних проектів, то програма буде орієнтована на три пріоритети - відкритість інновацій, відкрита наука та відкритість світу. 

У Міжнародній конференції для Національних контактних пунктів програми «Горизонт 2020» країн Східного Партнерства взяли участь представники таких країн: Азербайджанської Республіки, Республіки Білорусь, Республіки Вірменія, Грузії, Республіки Молдова, більшість з яких є асоційованими учасниками програми.

версія для друку