українська російська англійська
Олексій Павленко: Україна та Нідерланди працюють над реалізацією низки проектів в агросекторі
16.03.2016 | 18:24
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Співпраця між Україною та Нідерландами – це не лише поглиблення торговельних зв'язків, але й шанс перейняти успішний досвід розвитку агросектору. Про це зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

Він нагадав, що 4 червня 2015 року в ході проведення XXVIII Міжнародної агропромислової виставки «АГРО-2015» було підписано Програму щодо співробітництва у сфері сталого розвитку сільського господарства та сільських територій між Міністерством аграрної політики та продовольства України і Міністерством економічних справ Королівства Нідерландів.

У рамках Програми щодо співробітництва передбачена реалізація п’яти спільних проектів, серед яких: земельні ресурси як інструмент сталого розвитку сільськогосподарських територій; платіжне агентство; забезпечення водними ресурсами фермерських господарств та сільськогосподарських територій; сімейні ферми: виробництво картоплі/молочні; розробка нових проектів і співфінансування.

«Наразі ми працюємо над визначенням пілотних територій та деталізуємо план подальших кроків з метою практичної реалізації цих проектів вже у цьому році. Постійно здійснюються консультації на експертному рівні з голландською стороною для пришвидшення цього процесу. Зокрема, останній візит нідерландської делегації відбувся зовсім нещодавно -  1-3 березня 2016 року», - повідомив Міністр.

Крім того, очільник відомства наголосив на необхідності проведення чергової сесії двосторонньої Робочої групи з питань сільського господарства: «У рамках засідань робочих груп вирішуються питання щодо налагодження співпраці у таких важливих напрямах, як молочне тваринництво, картоплярство, плодоовочівництво, тепличне господарство та реалізація спільних проектів технічної допомоги».

«Те, що голландська сторона так само, як і ми, зацікавлена у співпраці, підтверджують висновки нідерландських фінансистів банку ABN AMRO, які впевнені, що український агроринок має хороші перспективи і заслуговує уваги інвесторів. Впевнений, що реалізація вже започаткованих проектів та інтенсифікація інвестиційного співробітництва не змусить чекати», - додав Міністр Олексій Павленко.

 

версія для друку