українська російська англійська
Відповідальність за пожежну безпеку в екосистемах повинні нести лісокористувачі, власники земельних ділянок, сільгоспугідь, торфовищ, - Микола Чечоткін
17.03.2016 | 12:12
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Впродовж 2015 року на території Зони відчуження кількість лісових пожеж збільшилася вдвічі (59 пожеж), а їх площа — у 32 рази (657 га). Змінилися також і причини їх виникнення. Якщо у попередні роки це здебільшого було необережне поводження з вогнем, а в окремих випадкахприродні явища, то минулого року значна частина пожеж виникала саме через людський фактор. Про це повідомив Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій України Микола Чечоткін під час парламентських слухань у Верховній Раді України на тему: “30 років після Чорнобиля: уроки та перспективи”.

Тільки у квітні-травні 2015 року в Зоні відчуження виникло 4 масштабні лісові пожежі на площі 500 га. Лише завдяки мобілізації всіх наявних ресурсів, значної кількості наземних сил з Київської та інших областей і цілодобовій роботі вдалося оперативно ліквідувати пожежі та не допустити їх поширення на значну територію”, - сказав Микола Чечоткін.

Він також зауважив, що впродовж 2015 року не лише на території Зони відчуження, але й в цілому в державі спостерігалася надзвичайно складна ситуація з пожежами в екосистемах. Саме тому покращити пожежну безпеку в екосистемах України можна шляхом підвищення на законодавчому рівні відповідальності лісокористувачів, власників земельних ділянок, сільгоспугідь, торфовищ за стан пожежної безпеки. Державною службою України з надзвичайних ситуацій вже подано пропозиції до відповідних законопроектів, розроблених народними депутатами України.

Найближчими днями на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій буде також розглянуто стан пожежної безпеки у лісових масивах, на торфовищах і сільгоспугіддях та визначено першочергові завдання для протидії пожежам у Зоні відчуження та екосистемах держави в цілому”, - зазначив Голова ДСНС України.

 

версія для друку