українська російська англійська
Держкомтелерадіо працює над Порядком надання адресної фінансової підтримки реформованим друкованим ЗМІ
17.03.2016 | 14:53
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

У Держкомтелерадіо триває підготовка до реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ. Зокрема, 10 березня 2016 р. наказом Держкомтелерадіо затверджено Порядок формування Зведеного переліку об’єктів реформування, який надіслано на реєстрацію до Міністерства юстиції України.

Водночас Держкомтелерадіо працює над проектом Порядку надання адресної фінансової підтримки реформованим друкованим засобам масової інформації місцевої сфери розповсюдження. Зараз Держкомтелерадіо збирає інформацію щодо фінансово-економічного стану редакцій комунальних друкованих ЗМІ, щоб підготувати фінансове обґрунтування до проекту Порядку.

Нагадаємо, з 1 січня 2016 року набув чинності ухвалений у грудні 2015 року Закон «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Він передбачає роздержавлення преси протягом трьох років: вихід органів влади і місцевого самоврядування зі складу засновників (співзасновників) друкованих ЗМІ або перетворення друкованих ЗМІ, заснованих центральними органами виконавчої влади, на офіційні друковані видання. На першому етапі, протягом першого року з дня набрання чинності законом, будуть реформовані ЗМІ та редакції, які звернулися з відповідними клопотаннями та були внесені до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Держкомтелерадіо.

До 31 березня трудові колективи мають змогу визначитися щодо участі в реформуванні та направити свої пропозиції до засновників видань. У разі, якщо до 31 березня 2016 року трудові колективи не нададуть засновникам свої пропозиції щодо способу реформування, останні матимуть право ухвалити рішення на свій розсуд, внаслідок чого реформування ЗМІ відбудеться без участі журналістів, а редакції будуть приватизовані на загальних засадах або ж закриті.

 

версія для друку