українська російська англійська
Землевпорядники Житомирщини відкрили в електронному форматі майже 370 тисяч поземельних книг
17.03.2016 | 15:04
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

Державні кадастрові реєстратори Житомирщини відкрили у електронному форматі 368191 поземельну книгу, що становить 64% від зареєстрованих у регіоні земельних ділянок. З початку 2016 року спеціалісти вже опрацювали 63 702 пакети документів, що становить 30% від запланованого річного обсягу.

Найбільшу кількість поземельних книг оцифрували в Андрушівському (92% від усієї кількості земельних ділянок), Брусилівському (85%), Червоноармійському (85%) та Народицькому (80%) районах області.

«Створення електронних поземельних книг відкриває доступ до реєстру власників земель. Це, у свою чергу, спрощує процес надання електронних сервісів», - зазначає в. о. начальника головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Оксана Присяжнюк.

Відкриття поземельних книг – одне з ключових завдань у сфері земельних відносин. Під час здійснення цієї операції проводиться аналіз повноти та достовірності відомостей про земельні ділянки, що переносяться з державного реєстру земель та інших кадастрів до бази Державного земельного кадастру. Публічні дані про земельні ділянки надають доступ до реєстру власників земель та пришвидшують процес надання адміністративних послуг в он-лайн режимі.

Довідково

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про Державний земельний кадастр» поземельна книга – це документ Державного земельного кадастру, що містить відомості про земельну ділянку: кадастровий номер; площу; місцезнаходження; склад угідь; цільове призначення (категорія земель, вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель); нормативну грошову оцінку; інформацію про власників (користувачів) земельної ділянки відповідно до даних про зареєстровані речові права у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно; дані про бонітування ґрунтів тощо.

версія для друку