українська російська англійська
Фонд енергоефективності - це інвестиції в економіку України та створення близько 100 тисяч робочих місць
18.03.2016 | 13:27
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Україна приймає стратегічні рішення для подолання однієї з основних проблем держави – енергетичної залежності. Головним рішенням для подолання такої залежності є створення і забезпечення функціонування Фонду енергоефективності, модель якого вже розроблена Мінрегіоном. Про це заявив Віце-прем’єр-міністра – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді України.

Він наголосив, що у 2016 році необхідно докласти максимум зусиль для прийняття стратегічних рішень і забезпечення енергетичної незалежності держави.

Головною умовою є скорочення споживання газу, що і дозволить зробити Фонд. Так, потенційним ефектом від провадження Фонду енергоефективності буде фактичне скорочення у 2 рази споживання газу, який витрачається на індивідуальне опалення та опалення багатоповерхових будинків.

Також початок функціонування фонду – це додаткові інвестиції в економіку України, створення близько 100 тисяч нових робочих місць та зменшення валютного навантаження на платіжний баланс держави.

Крім того, кроками до подолання енергетичної залежності стануть прийняття Закону України «Про житлово-комунальні послуги», який зараз готується до другого читання у Парламенті, та Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», підготовленого Урядом.

 

версія для друку