українська російська англійська
Моніторингова місія МІП із зони АТО повідомляє, що жителі Мар'їнки мають доступ до українських ЗМІ
18.03.2016 | 15:47
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

«Якщо хтось не приймає сигнал українського ТБ, то це, ймовірно тому, що антени налаштовані на Донецьк, а не на Волноваху, звідки і йде український сигнал», - коментують військові 1 батальйону  14 окремої механізованої бригади ЗСУ, із Мар'їнки.

Вони продемонстрували, що є 2 джерела ефірного сигналу – аналогововий - дає лише декілька українських телеканалів і цифровий, де пакет значно більший.

Зокрема, військові використовують цифровий пакет, бо і каналів більше, і якість краща.

«Багато скарг надходило від місцевого населення та від наших військовослужбовців, що в Мар'їнці немає доступу до українського телебачення. Зокрема, що тут немає альтернативи окупаційним і колоборантським каналам, які транслює донецька телевежа в зоні прямого бачення. Натомість, наші колеги з Концерну РРТ заявили - така інформація, яка активно поширюється деякими ЗМІ – неправдива», - передає із зони АТО радник Міністра з питань забезпечення функціонування телерадіомовлення Олександр Бригинець.

Радник Міністра також поспілкувався з місцевими жителями, які підтвердили, що українські телеканали (передусім «1+1», «Україна», «5 канал») вони дивляться. Крім того, наявне кабельне, інтернет-телебачення і є доступ до супутникового ТБ.

«Але, на жаль, на самій лінії розмежування, яка знаходиться в низині, ситуація з сигналом значно гірша. Деякі опорні пункти не бачать українського телебачення, а на деяких є лише 1 канал», - повідомляє радник. - Це питання винесено на розгляд Комісії при МІП і найближчим часом ми повідомимо загалу про шляхи вирішення цієї проблеми».

Разом з тим, питання про забезпечення кількох опорних пунктів ЗСУ з ускладненим доступом до вітчизняного ТБ буде розглянуто ініціативною групою, яка забезпечувала українських військових сателітами минулого серпня, найближчим часом.

Нагадаємо, що в зоні АТО постійно перебуває моніторингова місія МІП, мета якої - вивчити та максимально реінтегрувати інформаційний простір Сходу України. За результатами, щотижня, на засіданні Комісії при МІП, виносяться відповідні рішення за зібраними відомостями по містах та селах зони АТО. За винесеними рішеннями, виділяється передавальна техніка, яку встановлює Концерн РРТ на місцях, та, відповідно, виділяються частоти для мовлення тих чи інших телерадіоканалів Нацрадою України з питань телерадіомовлення.

 

версія для друку