українська російська англійська
У Мінкультури обговорили співпрацю з Латвійською Республікою в культурній сфері
18.03.2016 | 17:44
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Сьогодні, 18 березня, в Міністерстві культури України заступник Міністра культури з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко провів зустріч з заступником Державного секретаря з питань політики культури Латвійської Республіки Даце Вілсоне та Надзвичайним і Повноважним Послом Латвійської Республіки в Україні Юрісом Пойкансом. Зустріч відбулась в рамках офіційного візиту заступника Державного секретаря в тому числі з метою участі у відкритті міжнародної виставки сучасного мистецтва Північно-Балтійських країн та України «Ідентичність. За завісою неозначеності».

Андрій Вітренко привітав Даце Вілсоне і Юріса Пойканса та подякував за активну співпрацю в сфері культури між Україною та Латвійською Республікою.

«Мінкультури зацікавлене у поглибленні співпраці між нашими країнами в сфері культурного співробітництва. Виставка, яку ми спільно сьогодні відкриємо, є гарним прикладом такої співпраці. Також хочу відзначити, що приєднання України до програми ЄС «Креативна Європа» має особливе значення для нашої країни, оскільки це відкриває нові можливості для представників українських культурних і креативних індустрій,» — сказав він.

Заступник Міністра з питань європейської інтеграції подякував за співорганізацію міжнародної виставки сучасного мистецтва Північно-Балтійських країн та України «Ідентичність. За завісою неозначеності».

Даце Вілсоне відзначила, що у Латвійській Республіці триває реформування культурно-гуманітаного напрямку і Латвія відкрита до обміну досвідом у цій сфері.

«Хочу відзначити, що Міністерство культури України активно розвиває східне партнерство, це дуже добре. Важливо, що ви вже можете брати участь у програмі «Креативна Європа». Латвія успішно працює в цій програмі і готова поділитися своїм досвідом  участі у цій програмі, а також у реферуванні культури загалом,»  — зазначила вона.

Під час зустрічі сторони обговорили можливість залучення латвійського досвіду у проведенні реформ у сфері культури в Україні. Зокрема, у реформуванні бібліотечної справи та диджиталізації бібліотек, обміну досвідом та фахівцями у сфері збереження культурної спадщини і мистецької освіти, активізації міжмузейного співробітництва, взаємопідтримки у популяризації театру і кіно. Також участі недержавних організацій Латвійської Республіки у програмі ЄС «Креативна Європа» та інших програмах ЄС, призначених для сектору культури та креативності.

Також сторони домовились про розробку та підписання Програми культурного співробітництва між Міністерством культури України та Міністерством культури Латвійської Республіки на 2017-2021 роки.

 

версія для друку