українська російська англійська
У Києві відкрився спільний мистецький проект Північно-Балтійських країн та України "Ідентичність. За завісою неозначеності"
19.03.2016 | 17:19
Міністерство Культури України

18 березня у Національному художньому музеї України відбулося офіційне відкриття міжнародного мистецького проекту Північно-Балтійських країн та України «Ідентичність. За завісою неозначеності». Проект ініційовано посольствами Швеції, Фінляндії, Норвегії, Ісландії, Данії, Латвії, Литви, Естонії в Україні та реалізовується за підтримки Міністерства культури України. Організаторами виставки виступили Латвійський центр сучасного мистецтва (Рига) спільно з Національним художнім музеєм України.

 Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури України В’ячеслав Кириленко, надзвичайні та повноважні посли Норвегії, Данії, Латвії, Литви, Естонії в Україні, а також заступник державного секретаря з питань політики культури Латвійської Республіки Даце Вілсоне взяли участь у відкритті мистецького проекту.

 «Сьогоднішня подія є дуже важливою, адже ця виставка про єдину європейську ідентичність, яка притаманна також Україні і українцям. І коли виставку організовують вісім Північно-Балтійських країн та Україна — це завжди цікаво. Коли проблема ідентичності виражається засобами сучасного мистецтва — це викликає подвійний інтерес,» — сказав В’ячеслав Кириленко.

Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури України від імені українського Уряду та Міністерства культури подякував всім партнерам за можливість у Києві приймати цікавий та важливий для України проект.

 «Ця виставка є особливою для нас, оскільки вона показує не лише європейські цінності, а й цінності Північно-Балтійських країн та України. Цією виставкою ми починаємо важливий діалог ідентичності і через мову мистецтва ми зрозуміємо один одного якнайкраще», — сказав Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс.

Він також передав вітання Міністра культури Латвійської Республіки Даце Мелбарде.

 «Ми хотіли показати абсолютно нове сучасне балтійське мистецтво українському суспільству. Але поки тривала підготовка, в Україні відбулася Революція гідності, тепер українці прагнуть показати нам свою європейську ідентичність», — відзначив Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Україні Йон Фредріксен.

Від імені представників усіх Північно-Балтійських країн, а також представників посольств цих країн він подякував всім співорганізаторам виставки, зокрема, Міністерству культури України та Віце-прем’єр-міністру – Міністру культури України В’ячеславу Кириленку.

Проект є результатом співробітництва національних установ мистецтва Північних і Балтійських країн із залученням фахівців з кожної організації: Литва – Інформаційний центр Національної галереї мистецтв у м. Вільнюс (DovileTumpyte), Естонія – Центр сучасного мистецтва Естонії (Maria Arusoo), Данія – Overgarden (Merete Jankowski), Швеція – TenstaKonsthall (Marie Lind), Фінляндія – KIASMA (Kati Kivinen), Норвегія – Kunstnernes Hus (Mats Stjernstedt), Україна – Національний художній музей України (Юля Ваганова).

 Куратором виставки є Солвіта Кресе (Solvita Krese), координатор проекту – Антра Пріеде (Antra Priede) та фахівець зв'язків з громадськістю – Санта Мічуль (Santa Micule).

 В рамках проекту заплановано проведення освітньої програми, присвяченої питанням збереження, дослідження і творення національної ідентичності разом із суспільством і з допомогою мистецтва, а також паралельні події - дискусії, воркшопи і перформанси.

 Виставка відкрита з 19 березня до 22 травня 2016 року.

 

версія для друку