українська російська англійська
Україна має всі можливості для побудови повного циклу переробки, зберігання та захоронення радіоактивних відходів і уникнення залежності від РФ та інших держав, - Володимир Демчишин
21.03.2016 | 17:20
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

У зоні відчуження та на майданчиках ЧАЕС створені всі умови для побудови усього комплексу підприємств та майданчиків, що забезпечать переробку та зберігання радіоактивних відходів української атомної промисловості. Такою є позиція Міністерства енергетики та вугільної промисловості, озвучена Володимиром Демчишиним під час відвідин комплексу підприємств, розташованих на території зони відчуження.

«Звісно, чорнобильська спадщина – урок для усіх. Залишки 4-го блока станції – нагадування усім про ціну помилки. Але цей майданчик також потрібно використовувати для наукової діяльності та для зберігання радіоактивних матеріалів. Побудова повноцінного комплексу підприємств переробки та зберігання радіоактивних відходів дозволить уникнути монопольної залежності від послуг російських підприємств з технологічної витримки та переробки відпрацьованого ядерного палива вітчизняних атомних електростанцій, економити щороку близько 200 млн. доларів США», - заявив Міністр під час зустрічі з керівництвом підприємств, розташованих на території зони відчуження.

Міністр також наголосив, що ключовим пріоритетом для атомної промисловості завжди залишається питання безпеки у сфері використання ядерної енергії, яка сьогодні виробляє дешевшу та екологічно чисту, якщо порівняти з іншими джерелами, електроенергію.

«Безпека станцій, безпека поводження з відходами та відмова від монопольного впливу Російської Федерації є частиною політики Міністерства, яка викладена в новій Концепції розвитку атомно-промислового комплексу України», - наголосив Володимир Демчишин.

Концепція Державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу України на 2016-2020 роки, розроблена в стінах Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

«Переконаний, що ухвалення єдиного, системного документа дасть відповіді на дискусійні питання, які залишилися в галузі. І щодо добудови нових блоків, де Росія намагається використати українських лобістів, щоб повернути до життя старі проекти. І відносно питань   поводження з радіоактивними відходами, щодо яких Міністерство зараз вибудовує стратегію подальших взаємовідносин з російською стороною»,- заявив Міністр.

 

версія для друку