українська російська англійська
Землевпорядники Полтавщини надали більше 65% адмінпослуг безоплатно
22.03.2016 | 10:24
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

З початку року спеціалісти територіальних органів Держгеокадастру Полтавщини надали населенню 34 932 адміністративних послуги. Переважна більшість з них – 23 182, або 66 % – громадяни отримають безкоштовно. Частка платних адмінпослуг становила 34% або в абсолютних цифрах – 11 750.

З числа безоплатних адміністративних послуг найбільша кількість запитів стосувались видачі витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (8 432) та проведення державної реєстрації земельної ділянки (4 947). Довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами та угіддями запитували 3 400 осіб.

За адмінпослуги, що потребують оплати, фахівці землевпорядної служби Полтавської області перерахували до бюджетів майже 699,977 тис. гривень. Найбільші надходження, 593,02 тис. грн., місцеві бюджети отримали за надання витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Державні кадастрові реєстратори виготовили 10 614 таких документів.

Ще однією популярною адмінпослугою на Полтавщині є виправлення технічної помилки у відомостях Державного земельного кадастру, допущеної не з вини органу, що здійснює його ведення. У землевпорядній службі отримали 384 таких запити. За їх розгляд до місцевих бюджетів перераховано 61,824 тис. гривень.

Інші кошти у розмірі 28,6 тис. грн. склала плата за проведення державної експертизи землевпорядної документації, виготовлення викопіювань з кадастрової карти та картографічної документації Державного земельного кадастру та довідки щодо узагальненої інформації про землі.

Довідково

Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 1 січня 2015 року на всій території України органи земельних ресурсів надають послуги через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування. Громадяни можуть ознайомитись з адресами ЦНАПів на офіційному сайті Держгеокадастру.

 

 

 

версія для друку