українська російська англійська
МІП у зоні АТО: "Білі плями" ефірного мовлення в Ясногірці зникнуть після відновлення вежі на Карачуні
22.03.2016 | 10:34
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Моніторингова місія Міністерства інформаційної політики України в зоні АТО проаналізувала стан українського мовлення населених пунктів біля гори Карачун, зокрема в селищі Ясногірка, та з’ясувала, що тимчасово встановлена вежа на горі Карачун, повноцінно не забезпечує потреби населення в українському мовленні.

«Влітку 2014, коли велося визволення нашого регіону від окупанта, втрата інформаційного потоку була для кожного з нас недопустима. Ми стежили за кожним словом з Києва, чекаючи новин про події на Донбасі. І саме в цей момент було знищено телевежу на Карачуні, яка для нас була містком передачі інформації. Навколо йшли бої і єдині новини, яким ми довіряли - офіційні повідомлення зі столиці», - розповіли у селищній раді раднику Міністра з питань забезпечення функціонування телерадіомовлення Олександру Бригинцю.

Радник з’ясував, що коли телевежу знищили, люди останні гроші витрачали на встановлення супутникових антен, бо іншої можливості отримати телесигнал не було. «Пізніше, коли почалося відновлення мовлення, люди від сателітів не відмовилися. І все ж, через складний рельєф, особливо в низинах, в Ясногірці та інших населених пунктах біля гори Карачун немає доступу до ефірних телеканалів через занизьку висоту тимчасової вежі на Карачуні», - пояснив він.

Нагадаємо, в рамках роботи Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення при МІП, орієнтовно наприкінці весни цього року за сприятливих погодних умов, на горі Карачун буде відновлено телевежу, а до кінця року планується  встановити ще дві.

версія для друку