українська російська англійська
Держводагентство вживає заходів щодо гарантованого забезпечення населення та галузей економіки водними ресурсами належної якості та у необхідній кількості.
22.03.2016 | 16:06
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

22 березня 2016 року під головуванням виконувача обов’язків Голови Держводагентства Ірини Овчаренко проведено спільний круглий стіл, присвячений Всесвітньому дню води, що відбувся на базі географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У заході взяли участь керівники та фахівці Мінприроди, Держводагентства, Держрибагентства, Держекоінспекції, Укргідрометцентру, науковці, студенти, школярі, представники водогосподарських організацій, громадськості, експерти та інші.

На початку зустрічі з привітальним словом до присутніх звернулися виконувач обов’язків Міністра екології та природних ресурсів Ганна Вронська та виконувач обов’язків Голови Держводагентства Ірина Овчаренко.

У своєму виступі в. о. Міністра та природних ресурсів Ганна Вронська наголосила на тому, що на сьогодні проблеми раціонального використання, охорони та відтворення водних ресурсів є надзвичайно актуальними для нашої держави, тому необхідно здійснювати заходи щодо популяризації вітчизняного та міжнародного досвіду з управління водними ресурсами країни серед молодого покоління. Очільник Міністерства екології та природних ресурсів закликала молоде покоління активно долучатися до співпраці у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Під час своєї промови виконувач обов’язків Голови Держводагентства Ірина Овчаренко закцентувала увагу на практичних аспектах функціонування водогосподарсько-меліоративного комплексу України, зокрема щодо вжиття заходів гарантованого забезпечення населення та галузей економіки водними ресурсами належної якості та у необхідній кількості.

Представниками професорсько-викладацького складу Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Вінницького національного технічного університету було висвітлено питання щодо типології поверхневих водних об’єктів за розміром (досвід застосування в Україні), оцінки процесів переформування берегів дніпровських водосховищ, пріоритетних напрямків розвитку електронного кадастру водних ресурсів України.

Окрім цього, учасники круглого столу зупинилися на таких важливих проблемах, як використання ГІС-технологій у роботі Дніпровського басейнового управління водних ресурсів; відновлення витоків річок та природних джерел; маловоддя 2015 року: причини, перебіг та можливі наслідки; сучасні підходи та інструменти забезпечення безпеки питної води: досвід роботи Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86».

Доповіді експертів проекту ЄС щодо апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього природного середовища викликали неабиякий інтерес серед представників молодого покоління. Аспіранти та студенти жваво долучилися до обговорення порушених проблем у цій сфері, засвідчивши безпосередній інтерес до євроінтеграційних процесів.

Також учнями, які є членами Київського позашкільного навчального закладу «Київська Мала академія наук учнівської молоді», та аспірантом Національного університету водного господарства та природокористування було представлено власні дослідження, здійснені з метою підвищення розуміння необхідності збереження екологічно чистого стану водних ресурсів для створення безпечних умов життєдіяльності населення, а саме: проблеми малих річок Київської області на прикладі басейну річки Ірпінь; міфічні озера Східної Європи; удосконалення системи управління пропуском паводків у межах Прикарпатського регіону та ін.

На завершення представниками органів влади було закликано молодь до роботи у водогосподарській галузі з метою долучення до спільного вирішення водних проблем, адже майбутнє водних ресурсів знаходиться саме у їх руках.

 

версія для друку