українська російська англійська
На Форумі «Агробізнес України» Ярослав Краснопольський окреслив основні акценти аграрної політики
22.03.2016 | 16:54
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Продовольча безпека, аграрна політика європейського зразка, лідерство на світовому ринку, розвиток сімейних ферм, діяльність державних підприємств та ринок землі сільгосппризначення – такі основні акценти аграрної політики окреслив Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Ярослав Краснопольський під час 7 Щорічної конференції Інституту Адама Сміта, форуму «Агробізнес України», який 22 березня відбувся у Києві.

Продовольча безпека. Від продовольчої безпеки — до безпечності продовольства.

«Замість того, щоб встановлювати відповідні квоти, Міністерство домовляється з бізнесом. На мою думку це найвдаліша форма співпраці і поєднання влади і бізнесу, щоб можна було якнайкраще використати можливості та потенціал кожного учасника. Як приклад, між Мінагрополітики та учасниками зернового ринку був підписаний Меморандум про взаєморозуміння. Даний документ був створений з метою забезпечення прогнозованості та прозорості зернового ринку для усіх його учасників, а також для провадження заходів щодо гарантування продовольчої безпеки України», - зазначив Ярослав Краснопольський під час презентації.

Аграрна політика європейського зразка. Від регулювання — до вільної конкуренції.

«Протягом 2015 року Мінагрополітики вдалося скасувати цілий пакет дозвільних документів, ліцензій та нормативних актів, що позитивно вплинуло на діяльність аграрного бізнесу в Україні. У вартісному еквіваленті це додало більше 12 млрд грн. Крім цього, згідно з планом дій відомства на 2016 рік, обов’язково має бути розглянута ціла низка інших законопроектів», - повідомив Перший заступник Міністра.

Лідерство на світовому ринку. Від експорту сировини — до експорту доданої вартості.

За словами Ярослава Краснопольського, Мінагрополітики працює над тим, щоб відбулося наближення вітчизняного законодавства до вимог ЄС щодо безпечності та якості харчових продуктів. «Тож наше відомство здійснює супровід проекту Закону України «Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров’я та благополуччя тварин», а також розробку законопроекту «Про приєднання до схеми сортової сертифікації насіння хрестоцвітних, олійних та прядивних культур Організації економічного співробітництва та розвитку».

Розвиток сімейних ферм. Від засобу існування — до повноцінних учасників ринку

«Основна мета – це виведення на організований ринок малих сільгоспвиробників через укрупнення масштабів виробництва та адаптацію до ринкових умов», - зазначив Перший заступник Міністра.

Діяльність державних підприємств. Від баласту та збитків — до оптимізації та прибутків

Майже всі держпідприємства, які підпорядковані Мінагрополітики, в тому числі ПАТ «ДПЗКУ», ДП «Артемсіль» та ДП «Укрспирт», на думку Ярослава Краснопольського, мають бути приватизовані: «З них 220 ДП вже знаходяться на стадії банкрутства, 120 ДП – на стадії ліквідації, і лише трохи більше 85-ти підприємств здійснюють господарську діяльність. Тож 2016 рік стане роком тотального роздержавлення державних підприємств».

Ринок землі сільгосппризначення. Від непрозорих земельних відносин – до ефективної системи обігу земель.

Презентуючи даний акцент аграрної політики, Перший заступник Міністра зауважив, що необхідно створити умови для запровадження дієвої системи обігу земель сільськогосподарського призначення: «Такий ринок однозначно має бути, а тому ми повинні привести у відповідність нашу законодавчо-нормативну базу. Позиція Міністерства полягає у тому, щоб у різних агрокліматичних зонах України в наступному році запровадити пілотний проект. Щоб оцінити всю проблематику і цінову політику, спочатку проект має бути реалізований на державних землях».

 

 

 

версія для друку