українська російська англійська
Для розв'язання проблем шахтарів необхідно ухвалити комплексну програму реформування вугільної галузі,- Володимир Демчишин
22.03.2016 | 19:07
МІНІСТЕРСТВА ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Представники Міненерговугілля, Мінсоцполітики, Мінфіну провели нараду із представниками профспілок вугільних підприємств під головуванням Голови Верхової Ради Володимира Гройсмана.

Нарада проведена за ініціативи профспілок для напрацювання найбільш оптимальних шляхів розв’язання поточних проблем видобувної галузі, у тому числі в законодавчому полі.

Представники профспілок гірників східного та західного регіонів України підтвердили, що на підприємства Донецької, Львівської, Волинської та частково Луганської областей надійшли кошти у розмірі 157,4 млн. грн. Ці кошти дозволять здійснити виплату заборгованості із заробітної плати гірникам.

Однак представники профспілок зауважили, що працівники галузі очікують на стратегічну Програму та Концепцію розвитку галузі. Схвалення такої Програми дозволить працівникам вугільних підприємств більш чітко зрозуміти перспективи роботи кожного окремого підприємства, а керівникам - системно планувати його роботу та перспективи розвитку.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин у своєму виступі нагадав, що Концепція розвитку галузі наразі пройшла усі передбачені процедури. Ця Концепція передбачає розробку програми виведення галузі на беззбиткову роботу, пріоритетність інвестицій у обладнання, розробку лав, покращення умов видобутку.

«Протягом минулого року витратили 1,2 млрд. на компенсацію різниці собівартості, хоча, щоб повністю збалансувати галузь, потрібно близько 2,5 млрд.  Якщо ці кошти витратити на обладнання – це дасть можливість підприємствам виплатити зарплати самостійно, не очікуючи вливань з бюджету», - сказав Володимир Демчишин.

Важливим у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості вважають також питання залучення інвесторів у галузь, адже у найближчій перспективі вугілля залишатиметься важливим видом палива.

«Обсяги споживання вугілля скоріше за все збережуться, звісно, з урахуванням зміни структури споживання, збільшення атомної генерації і гідроенергетика буде розвиватися. Наразі є послаблення від ЄС, до 2033 року, щодо вмісту викидів через спрацювання вугілля з таким вмістом сірки, як у нас. Потім, звичайно, треба буде вирішувати і цю проблему – на перспективу, але спочатку треба прийняти Програму 2020», - зазначив Міністр енергетики та вугільної промисловості.

Учасники зустрічі обговорили також соціальні питання вугледобувної галузі, включаючи проблематику пошуку робочих місць для працівників, які можуть залишитися без роботи. Програму реструктуризації людського капіталу, яка розроблена для вирішення проблеми,  презентовано на профільному комітеті Верховної Ради України на початку лютого 2016 року.

На завершення наради Володимира Гройсман висловив переконання про ефективність спільних нарад міністерств, Парламенту та представників підприємств окремих галузей для координації зусиль щодо спільного вирішення актуальних питань роботи та реформування галузі.

версія для друку