українська російська англійська
Природоохоронні відомства України та Німеччини домовилися про посилення співробітництва
23.03.2016 | 11:45
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

22 березня 2016 року у Міністерстві екології та природних ресурсів України відбулась зустріч в.о. Міністра екології та природних ресурсів України Ганни Вронської із делегацією Федеративної Республіки Німеччини на чолі з Федеральним міністром довкілля, охорони природи, будівництва, безпеки ядерних реакторів Німеччини Барбарою Хендрікс.

У заході взяли участь представники німецької делегації: Крістоф Вайль – Надзвичайний та Повноважний посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні; Александер Клус – керівник апарату Федерального міністра довкілля; Інґа Вагнер – особистий помічник Федерального міністра довкілля а також директори департаментів та завідуючі відділів Міністерства довкілля, охорони природи, будівництва, безпеки ядерних реакторів Німеччини.

З української сторони в заході взяли участь Віталій Петрук – голова Державного агентства України з управління зоною відчуження, директори департаментів та начальники управлінь.

Під час зустрічі учасники обговорили наступні питання:

1.Підтримка імплементації екологічних та пов'язаних з кліматом положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Визначення пріоритетних областей, реалізації проекту "iDozvil" з надання інтегрованого дозволу на тверді відходи, викиди в атмосферу і воду.

2.Підтримка розвитку системи торгівлі викидами в Україні (СТВ). Розробка відповідного законодавства щодо СТВ, початок пілотного проекту в окремих регіонах України та окремих галузях промисловості.

3.Реалізація німецько-українського проекту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» та підготовка нового проекту у природоохоронній сфері «Заходи з адаптації до змін клімату, спрямовані на забезпечення збереження біорізноманіття та соціально-економічної стабільності місцевого населення природоохоронних територій України».

4.Підтримка створення в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» транскордонного  українсько-білоруського біосферного резервату з включенням проектованого Чорнобильського біосферного заповідника (Чорнобильської зони відчуження та інших територій), а також розширення програми обміну досвідом керівників національних природних парків і заповідників України та природоохоронних установ Німеччини.

5.Обговорено впливи бойових дій на Сході України на довкілля. Особливе занепокоєння викликають ризики виникнення аварійних ситуацій на небезпечних промислових підприємствах і інфраструктурних об'єктах Донбасу. Сторони домовилися поглибити співпрацю з дослідження стану навколишнього середовища на територіях, що потерпають від бойових дій.

Представники обох відомств домовилися про посилення співробітництва у сфері охорони навколишнього природного середовища. Також ця зустріч високого рівня посприяє розвитку співпраці між Україною та Німеччиною.

 

версія для друку