українська російська англійська
Міненерговугілля працює над створенням механізму соціального захисту працівників вугільної галузі
23.03.2016 | 14:54
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

22 березня цього року проведено круглий стіл «Визначення стратегії реструктуризації людського капіталу вугільної галузі до 2020 року». Подію організували Міненерговугілля України, Центр моніторингу Ринку Праці (LMMC) за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

Основна мета заходу – обговорення стратегії та перспективних заходів щодо реструктуризації людського капіталу вугільної галузі до 2020 року.

Завданням круглого столу є відпрацювання механізму взаємодії між міністерствами та відомствами для створення механізмів соціального захисту вивільнених працівників та визначення засад співпраці при вирішенні проблем зайнятості шахтарів.

Директор департаменту вугільно-промислового та торфодобувного комплексу  Міненерговугілля Олександр Крук під час виступу зазначив, що на сьогодні необхідно об’єднати зусилля політиків, центральних органів влади, облдержадміністрацій та приватного капіталу для вирішення проблем загального добробуту гірників за умов обмеженості у держави всіх фінансових ресурсів, необхідних для  підтримки вугільної галузі. У той же час О. Крук наголосив, що у процесі виведення галузі на сталу роботу та її реформування невідворотно виникне проблема перетоку працівників вугледобувних підприємств, яким держава повинна запропонувати належні умови для подальшої трудової діяльності, матеріального забезпечення.

«З одного боку ми підготували Концепцію та готуємо Програму реформування вугільної галузі, з іншого – спілкуємося з міністерствами і відомствами щодо можливостей і програм, які вже у них існують та можуть бути спільно розроблені для вирішення питань соціального напрямку», - повідомив О. Крук та навів приклад програми Мінрегіону щодо відновлення інфраструктури, у рамках якої є можливість відремонтувати споруди соціальної сфери, які є на балансі вугільних підприємств.

О. Крук зверну увагу на важливість проведеного заходу: «Наш захід спрямований на те, щоб зібрати пропозиції від центральних органів влади, а також облдержадміністрацій та бізнесу, які найкраще розуміють проблеми регіонів. Ми хочемо зібрати законодавчі ініціативи, які згодом можуть бути внесені на розгляд Парламенту. З іншого боку оптимізувати фінансовий ресурс всередині міністерств, щоб розв’язувати конкретні локальні проблеми».

Значної уваги учасники зустрічі приділили питанню створення індустріальних парків на базі шахт, які підлягають закриттю; залучення вивільнених працівників до реалізації Програми відновлення Донбасу; створення сприятливого бізнес-середовища для підтримки бізнесу, який запропонує робочі місця шахтарям.

У ході засідання окреслено основні шляхи подальшого вирішення проблемних питань, пов’язаних із працевлаштуванням та соціальною адаптацією вивільнених шахтарів, представлені результати аналітично-дослідницької роботи експертів центру Моніторингу Ринку Праці (LMMC). Також представлено пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правової бази  для підвищення інвестиційної привабливості інфраструктури колишніх вугледобувних підприємств.

Міжнародний досвід щодо політики реструктуризації людського капіталу презентували експерти: заступник голови Британської вугільної організації Саймон Рід (Великобританія), експерт Європейської Комісії Крістіан Клетінкс та  Джоель Монтгомері експерт Організації Промислового Розвитку (США).

У заході взяли участь народні депутати, представники Мінагрополітики, Міноборони, Мінекономрозвитку, Державної регуляторної служби, Донецької облдержадміністрації, представники галузевих профспілок, експерти з питань зайнятості, соціального захисту, представники приватних підприємств галузі.

 

 

версія для друку