українська російська англійська
Міністр фінансів Наталія Яресько на засіданні Уряду відзвітувала про виконання Державного бюджету в 2015 році
23.03.2016 | 16:43
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

23 березня на засіданні Уряду було ухвалено «Звіт про виконання Державного бюджету України -2015».

Вперше за багато років, у 2015 році Уряд успішно виконав Закон «Про Державний бюджет», не дивлячись на численні виклики, що стояли перед державою.

Зокрема, протягом 2015 року Міністерству фінансів вдалося здійснити цілу низку важливих кроків у бюджетній політиці:

- вперше за 4 роки було повністю виконано держбюджет по доходах;

- проведено перший етап бюджетної децентралізації та збільшено ресурс місцевих бюджетів;

- профінансовано всі ключові потреби країни. Найперше - рекордні видатки на національну безпеку та оборону. Також на 3 місяці було прискорено підвищення соціальних стандартів, без затримок профінансовано всі соціальні видатки;

- нарешті, у минулому році Міністерству фінансів вдалося змінити негативний тренд попередніх років, і значно зменшити дефіцит державного бюджету. З 78,1 млрд. грн., або 4,9% до ВВП у 2014 р. Він зменшився до 45,2 млрд. грн., або 2,3%ВВП у 2015 році.

«У 2015 році ми змогли забезпечити збільшення доходів бюджету швидшими темпами, аніж збільшення видатків, і не допустили безвідповідального збільшення дефіциту державного бюджету протягом року. Все це дозволило нам провести фіскальну консолідацію і зменшити дефіцит держбюджету у півтора рази», - прокоментувала це питання Міністр фінансів Наталія Яресько під час презентації результатів виконання Закону «Про Державний бюджет на 2015 рік» на засіданні Уряду.

Під час презентації Міністр окремо зупинилася на важливості зменшення дефіциту (фіскальної консолідації) для оздоровлення системи державних фінансів та відновленням економічного зростання в Україні. За її словами, дотримання політики зменшення дефіциту бюджету дозволить Україні зменшити боргове навантаження, темпи інфляції. Це допоможе повернути впевненість інвесторів у "завтрашньому дні", а відтак - збільшити обсяг інвестицій в економіку, створюючи нові робочі місця та умови для сталого розвитку економіки України.

Документи:
Презентація "Звіт про виконання Державного бюджету України -2015"
версія для друку