українська російська англійська
Голова Держенергоефективності взяв участь у дискусії з питань енергетичної політики, організованій проектом INOGATE
23.03.2016 | 19:03
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Третя  «Дискусія з питань енергетичної політики» присвячена управлінським рішенням, спрямованим на підтримку енергоефективності в Україні.

Обговорення були зосереджені на основних положеннях європейської Директиви з енергоефективності.  Учасники дискутували щодо визначення сфер відповідальності, чітких обов’язків і функцій у цій сфері, а також кроків, які необхідно зробити Уряду для координації взаємодії гравців ринку енергоефективності.

«Ринок енергоефективності - драйвер структурних змін в енергетичному секторі. Ці зміни мають вплинути як на принципи ведення бізнесу, так і на поведінку кінцевих споживачів», - зазначив Голова Агентства під час виступу та додав, що для активізації процесів необхідна консолідація зусиль.

Він акцентував увагу присутніх, що Україна має чіткий план щодо виконання європейських Директив. Прийнято Національні плани дій з енергоефективності та відновлюваної енергетики до 2020 року, відповідно до яких маємо зменшити використання енергоресурсів на 9% та збільшити до 11 % частку енергії, виробленої з ВДЕ в загальній структурі енергоспоживання країни.

Сергій Савчук поінформував про ефективність прийнятих законів, нормативно-правових актів і програм.

Так, 100 тисяч українських родин змогли переконатися в дієвості державної програми «теплі» кредити. 

Минулого року введено 752 МВт нових теплових потужностей, що працюють на альтернативних видах палива. Протягом останніх двох років таких потужностей введено 1,2 ГВт.

За 2014-2015 роки  Україна скоротила споживання газу за такими категоріями споживачів, як бюджетні установи, теплокомуненерго та населення майже на 6 млрд м3.

Також у 2015 році збільшилась у 11 разів, завдяки введеному "зеленому" тарифу на відпуск електроенергії, кількість сонячних панелей, встановлених домогосподарствами.

«Це свідчення про впевнені кроки динамічного розвитку сфери енергоефективності та відновлюваної енергетики», - підсумував Сергій Савчук.

Загалом, у ході дискусій були розглянуті такі пріоритетні теми, як визначення фінансових ресурсів і інструментів, необхідність ведення обліку енергоспоживання, розбудова ринку енергоаудиту та енергоменеджменту та ін.

Висновки, рекомендації дискусій та презентації доповідачів доступні за наступним посиланням  http://www.inogate.org/activities/699

Довідково: київська «Дискусія з питань енергетичної політики» була присвячена обговоренню майбутнього управління у галузі енергоефективності. Організатор - проект INOGATE, який спрямований на підтримку міжнародної співпраці в енергетичній галузі між Європейським Союзом та країнами-партнерами (Молдова, Таджикистан, Грузія, Вірменія, Україна тощо). 

Захід є третім із серії «Дискусії з питань енергетичної політики», які спрямовані на стимулювання ринкових реформ і сталого розвитку в Україні.

 

версія для друку