українська російська англійська
На Кіровоградщині у 113 населених пунктах землевпорядники проведуть повторну оцінку земель
25.03.2016 | 12:04
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

У першому півріччі 2016 року кіровоградські землевпорядники планують провести повторну нормативну грошову оцінку земель у 113 населених пунктах області. Загалом на території Кіровоградщини налічується 1030 населених пунктів: 12 міст, 27 селищ міського типу, 991 село.

Органи місцевого самоврядування вже уклали договори на виконання робіт з проведення нормативної грошової оцінки земель у 83 поселеннях.

Технічна документація по 50 населених пунктах знаходяться в роботі у виконавців, по чотирьох передана органам виконавчої влади, місцевого самоврядування на затвердження.

Дані оновленої нормативної грошової оцінки використовуються для встановлення обґрунтованих платежів за землю, зокрема, розрахунку орендної плати та визначення земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні ділянок тощо. Уточнення параметрів оцінки землі дає змогу суттєво збільшити надходження до бюджетів місцевих громад.

Довідково

Згідно Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільсько- і лісогосподарського виробництв, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

 

версія для друку