українська російська англійська
Відбулася перша зустріч заступників міністрів з питань євроінтеграції з представниками української сторони Платформи громадянського суспільства Україна - ЄС
25.03.2016 | 14:48
УРЯДОВИЙ ОФІС З ПИТАНЬ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ

24 березня 2016 р. відбулася перша зустріч заступника Міністра Кабінету Міністрів України – директора Урядового офісу з питань європейської інтеграції Наталія Гнидюк та заступників міністрів з питань європейської інтеграції з представниками української сторони Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС, а також інших громадських організацій.

Зустріч мала установчий характер і пов'язана із зобов’язаннями України відповідно до Угоди про асоціацію, зокрема у частині здійснення регулярного діалогу між представниками виконавчої гілки влади та громадянським суспільством для професійного обговорення порядку денного імплементації Угоди про асоціацію.

У першій зустрічі взяли участь понад 100 представників НУО і вона була присвячена обговоренню результатів роботи Уряду та визначенню спільних пріоритетів у виконанні Угоди про асоціацію. Також були обговорені питання організації, моніторингу та координації виконання Угоди про асоціацію та стан імплементації Угоди за такими напрямками: юстиція, свобода, безпека; поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі; секторальне співробітництво. Презентації заступників міністрів можна знайти тут.

Заступник Міністра Наталія Гнидюк наголосила, що належна імплементація Угоди про асоціацію потребує ефективної взаємодії виконавчої, законодавчої гілок влади та громадянського суспільства. Заступник Міністра зазначила, що саме на громадянське суспільство покладено важку ношу узагальнення роботи органів влади – підготовки комплексної, фахово-аналітичної оцінки імплементації Угоди. Тому Уряд зацікавлений в отриманні від громадськості фахової об’єктивної оцінки стану/вартості євроінтеграційних реформ, а також кваліфікованого аналізу стану та ефективності адаптації законодавства України до права ЄС в тому числі обговорення окремих законодавчих актів. 

Член Координаційної ради української сторони Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС (УС ПГС) Зоряна Міщук представила Звіт про результати опитування членів УС ПГС щодо взаємодії громадянського суспільства і влади, який містить серед іншого пропозиції щодо покращення взаємодії між громадянським суспільством та владою. Представники УС ПГС також представили дві доповіді, зокрема щодо антикорупційної політики та енергетики, а також наголосили на необхідності активнішого залучення громадянського суспільства до формування політик як на національному, так і на регіональному рівнях.

 

версія для друку