українська російська англійська
Стратегічна суть реформування системи Держрезерву полягає в консолідації підприємств та організацій з подальшим об’єднанням їх у два холдинги
28.03.2016 | 17:27
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РЕЗЕРВУ УКРАЇНИ

Стратегічна суть реформування системи Держрезерву полягає в консолідації підприємств та організацій з подальшим об’єднанням їх у два холдинги за напрямом спеціалізації – аграрний та нафтовий. Про це на черговій апаратній нараді з керівниками структурних підрозділів Держрезерву заявив Голова Вадим Мосійчук. З цією метою на поточному тижні заплановано ряд зустрічей з представниками відомих консалтингових компаній щодо розробки механізму та нормативно-правового забезпечення цього процесу.

Крім цього, на виконання вимог Директиви 2009/119/ЕС, згідно з якою держави зобов’язані підтримувати мінімальні запаси сирої нафти та нафтопродуктів на випадок надзвичайних ситуацій, заплановано провести переговори з представниками Європейського енергетичного співтовариства з оновлення плану імплементації документу. Керівництво Держрезерву наразі працює над двома напрямами реалізації Євродирективи: юридичний – створення законодавчої та нормативної бази, та тактичний – модернізація та підготовка  підприємств, які зберігають нафтопродукти, до участі у програмі. Держрезерв готовий вкладати кошти в технічне оснащення наявних нафтобаз.

Щодо колишніх підприємств Держрезерву, які наразі зберігають зерно Держрезерву, зокрема Луцький КХП, Вадим Мосійчук наголосив на необхідності термінового переміщення зерна. УкрНДІ «Ресурс» має провести контроль якості наявного зерна для подальшого переміщення його на потужності Чортківського КХП. Така ж робота буде проведена і з зерном, що зберігається на Дунаєвецькому КХП. Після проведення відповідного аналізу якості, зерно має бути переміщене на потужності Держрезерву або реалізовано.

«Всі процеси, які відбуваються у плані реформування системи, мають проводитися максимально прозоро та відповідально. Ми маємо боротися за кожну державну гривню, за кожну тону зерна, довести якість та професійність менеджерів з управління товаро-матеріальними цінностями та грошовими коштами. Без довіри суспільства до системи, руху вперед бути не може», – підкреслив Голова Держрезерву.

Як позитивний момент, Вадим Мосійчук також відзначив, що підприємства та організації Держрезерву вже активно працюють у системі тендерних закупівель «Прозоро». Наразі, відкрито 18 процедур, а на офіційному веб-сайті Агентства розміщено банер, за яким можна відразу перейти на Центр тендерних закупівель та побачити оголошені заявки.

 

версія для друку