українська російська англійська
Земельні аукціони: вартість оренди землі на Львівщині зросла у чотири рази
29.03.2016 | 12:14
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

На земельному аукціоні, що відбувся у Львові вартість річної оренди земельної ділянки зросла більше, ніж у чотири рази – з 8% до 33% від нормативної грошової оцінки землі. Це найвищий показник цього року. Переможець земельного аукціону щорічно сплачуватиме більше 165,8 тис. грн. до бюджету місцевої ради. Землі площею 33,9 га передали в оренду на сім років. Ділянка розташована на території Вишнянської сільради Городоцького району.

«Земельні аукціони сприяють встановленню ринкових цін на оренду сільськогосподарських земель. За результатами торгів ми проводимо аналіз розташування земель, які би зацікавили потенційних інвесторів та включаємо їх до переліку інвестиційно-привабливих»,- відзначає Андрій  Кавецький, начальник Головного управління  Держгеокадастру у Львівській області.

З початку 2016 року на земельних аукціонах, організованих спеціалістами Держгеокадастру Львівщини, продали права оренди на 28 земельних  ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населених пунктів). Загальна площа земель становить 582 гектари. Вартість річної оренди за підсумками торгів – 1,6 млн. грн. (стартовий розмір орендної плати – 1,1 млн. грн.).

Найбільше земельних ділянок продано у Жидачівському районі Львівської області. На території району на конкурентних торгах взяли в оренду більше 185 га сільгоспземель державної власності. За результатами земельного аукціону до бюджетів місцевих рад щорічно надходитиме більше 576,2 тис. грн. протягом наступних шести років.

Довідково

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площі та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні аукціони».

 

 

версія для друку