українська російська англійська
У 2016 році заощаджено близько 140 мільйонів гривень на закупівлі пально-мастильних матеріалів
29.03.2016 | 13:38
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Міністерство оборони України продовжує запроваджувати реформи, спрямовані на підвищення ефективності та оптимізації діяльності оборонного відомства.

У рамках цієї роботи працює Комітет реформ Міноборони та Генерального штабу Збройних Сил України. Підкомітет професіоналізації Збройних Сил України та створення військового резерву розробив “План дій, щодо впровадження оборонної реформи у сфері військової освіти та підготовки кадрів у Міністерстві оборони та Збройних Силах України у 2016 – 2020 роках”. Цей документ вважається “Дорожньою картою оборонної реформи у сфері військової освіти та підготовки кадрів”. Про це на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомив помічник Міністра оборони України з питань зв’язків з громадськістю підполковник Олексій Чорнобай.

Реформування системи військової освіти враховує досвід участі військ в антитерористичній операції, підходи, методики і програми підготовки військових фахівців, прийнятих в НАТО.

Планом передбачається:

- оновити нормативно-правову базу у сфері військової освіти та підготовки кадрів;

- принципово змінити погляди щодо створення умов для ефективної та якісної підготовки та підвищення кваліфікації військових фахівців;

- суттєво збільшити практичну складову підготовки слухачів та курсантів льотних, механізованих, артилерійських та танкових спеціальностей, фахівців протиповітряної оборони;

- впровадити в освітній процес досвід АТО та створити умови для переходу на підготовку військових кадрів за стандартами НАТО.

Планується вдосконалити матеріально-технічну базу вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів новітніми зразками озброєння та військової техніки, сучасними навчально-тренувальними системами і комплексами, тренажерно-імітаційними засобами.

Підкомітет реформ системи логістичного забезпечення та державних закупівель склав “План проведення заходів реформ за напрямком автоматизації логістичних процесів на період до 2020 року”.

Опрацьовано алгоритми та схеми управління загальною системою логістичного забезпечення Збройних Сил України.

Окрім того, триває експеримент щодо здійснення закупівель за допомогою електронних майданчиків.

У минулому році завдяки електронним торгам вдалося зекономити майже 188 мільйонів гривень.

У 2016 році заощаджено близько 140 мільйонів гривень на закупівлі пально-мастильних матеріалів.

Підкомітет реформ системи логістичного забезпечення та державних закупівель підготував проект Закону України “Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення силових структур в особливий період та при особливому стані”. На даний час законопроект перебуває на погодженні у профільних міністерствах.

 

версія для друку