українська російська англійська
Кінематограф України – один із найкращих способів показати голландцям наші цілі й напрям розвитку, - Пилип Іллєнко
30.03.2016 | 16:06
МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ

29 березня в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася прес-конференція, присвячена Дням українського кіно Ukraine on Film: Way to Freedom. Кіноогляд вперше пройде у столиці Нідерландів 31 березня – 1 квітня, напередодні референдуму про асоціацію України з Євросоюзом.

У заході взяли участь організатори Днів українського кіно: Пилип Іллєнко – Голова Державного агентства України з питань кіно, Мар'яна Беца – речник Міністерства закордонних справ України, Тагір Імангулов – PR-директор Фонду Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього». Також виступили представники фільмів, що увійшли до програми: Антон Байбаков – композитор саундтрека до фільму «Одинадцятий», Марина Орєхова – продюсерка картини «Російський дятел» та Ліна Клебановапродюсерка стрічки «Зима у вогні». Модерував Генеральний директор компанії «Артхаус Трафік» Денис Іванов.

Пилип Іллєнко, Глава Державного агентства України з питань кіно зазначив: «Ми проводимо чимало днів українського кіно у європейських столицях. Фестиваль у Нідерландах особливо важливий, оскільки зараз ідеться про імідж України в очах пересічного громадянина Голландії, який буде голосувати на референдумі. Кінематограф України – найкращий спосіб показати голландцям наші цілі й напрям розвитку. Перед нами стоїть завдання довести собі і європейцям, що Україна гідна цього партнерства».

У свою чергу Мар'яна Беца, речниця Міністерства закордонних справ України зазначила: «Референдум у Нідерландах був ініційований так званими євроскептиками. Україна не є суб'єктом волевиявлення на цьому референдумі, тому основна місія тут покладена на нідерландську сторону й активістів. МЗС же надає дипломатичне сприяння неурядовим організаціям, які просувають позитивний імідж України. Ми підтримуємо цілу низку заходів, і Дні українського кіно посідають серед них украй важливе місце».

Тагір Імангулов, PR-директор Фонду Ігоря Янковського сказав: «Ініціатива заради майбутнього»: «Уже кілька років поспіль наш фонд підтримує талановиту молодь, і одним з напрямків цієї роботи є кінематограф. Ми формуємо пул молодих кінематографістів, які незабаром зможуть представити Україну за кордоном на абсолютно новому рівні. У той же час, ми розуміємо, як важливо познайомити світового глядача з українською класикою і перлинами кіно новітнього часу. Тому Фонд Ігоря Янковського із задоволенням підтримує документальний кіноогляд в Амстердамі».

Покази відбудуться у Pathé Tuschinski, одному з головних кінотеатрів Амстердама, що розташувався у легендарній історичній будівлі. Дні українського кіно Ukraine on Film: Way to Freedom проводять Міністерство закордонних справ України та Державне агентство України з питань кіно.

 

версія для друку