українська російська англійська
Фінансові повноваження українських ВНЗ необхідно розширяти, - Інна Совсун
30.03.2016 | 16:25
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

30 березня 2016 року у Міністерстві освіти і науки України відбувся круглий стіл «Роль грантхолдера в реалізації міжнародних проектів у контексті університетської автономії». У заході взяли участь Перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун, керівник сектору освіти, науки та інформаційного суспільства Представництва Європейського Союзу в Україні Віра Рибак, національні експерти з реформування вищої освіти, представники Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, Міністерства фінансів України, Державної казначейської служби, Державної фіскальної служби, а також вищих навчальних закладів.

Круглий стіл був організований МОН спільно з Національним Еразмус+ офісом в Україні за підтримки Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (EACEA, місто Брюссель, Королівство Бельгія) та Представництва ЄС в Україні.

Під час засідання Інна Совсун презентувала проект реформування системи фінансування вищої освіти. Вона зазначила, що Закон України «Про вищу освіту», який набув чинності 6 вересня 2014 року, був сфокусований на виправлення існуючих вад у системі вищої освіти. Перший заступник Міністра наголосила на необхідності продовження цієї роботи МОН: «Наразі потрібно здійснити реформи у питанні фінансування вищих навчальних закладів державою, зокрема, реформувати державне замовлення».

Як повідомила Інна Совсун, модель державного замовлення є застарілою і потребує перегляду. «Студенти повинні отримувати якісну освіту незалежно від того, чи підуть вони у майбутньому працювати у державну установу, або у приватну організацію», - зауважила Перший заступник Міністра. Інна Совсун зазначила, що зараз університети готують фахівців з огляду на потреби суспільства в цілому, а не лише держави як роботодавця.

У контексті запланованої реформи державного замовлення нова модель фінансування ВНЗ передбачатиме блочне фінансування університетів. Кожен ВНЗ матиме гарантоване фінансування до 80% у порівнянні з минулим роком, та 20% - на основі результатів діяльності. Така модель стимулюватиме університети до підвищення якості освітніх послуг, які вони надають.

Перший заступник Міністра зазначила, що вітчизняні ВНЗ потребують розширення їх фінансових повноважень, зокрема, права на встановлення рівня оплати праці, визначення необхідної кількості співробітників.

Також під час круглого столу відбулася дискусія, під час якої було обговорено питання щодо фінансової автономії ВНЗ задля запровадження міжнародних проектів. Метою дискусії було вдосконалення існуючої нормативно-правової бази щодо фінансової складової реалізації міжнародних проектів ЄС відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

 

версія для друку