українська російська англійська
Олексій Павленко: За останні роки Україна перетворилася в потужну державу в сфері сільського господарства
30.03.2016 | 17:15
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

«Наразі Україна є однією з тих країн, яка знаходяться в дуже гарних кліматичних умовах. Лише 5 областей потребують іригації, у нас знаходиться 30% всього світового чорнозему, в Україні найбільш родючі землі та чудовий клімат», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час виступу на панельній дискусії  «Agriculture and Food processing» під час бізнес-форуму Нідерланди – Україна.

За словами Міністра, аграрний сектор – провідний сектор економіки України. Навіть зі зменшенням кількості сільськогосподарських угідь та портів у зв'язку з анексією Криму, Україні вдалося в 2014-2015 маркетинговому році досягти рекордного експорту зернових - 34,8 млн. тонн. Україна розширила експорт сільськогосподарської продукції в США, Азію, Європу і Африку.

Олексій Павленко наголосив, що Україна багато в чому змінилася за останні роки. Разом з розширенням ринків та збільшення експорту майже втричі за останні 10 років, вдалося створити сприятливі умови для ведення бізнесу, значно знизити рівень корупції, розпочати реформу в сфері приватизації та фітосанітарній сфері. «В 2005-2006 роках мало хто сподівався, що Україні може стати потужною країною в світі, особливо в сфері сільськогосподарського бізнесу. Але ми це зробили», - підкреслив він.

«Україна – виробник всіх сільськогосподарських товарів. При цьому ми постійно збільшуємо свої експортні можливості щодо продукції з високою часткою доданої вартості. Важливо, що в Україні не має ГМО-продуктів. Завдяки цьому вдалося збільшити експорт до Китаю, Саудівської Аравії, Єгипту та Індії. Ми пропонуємо якісну продукцію за конкурентними цінами», - повідомив очільник відомства.

На завершення він зазначив, що Україні до снаги збільшити агровиробництво вдвічі за найближчі декілька років. Українська держава має великий потенціал, який за підтримки наших партнерів та відповідних інвестицій може бути реалізований.

 

 

версія для друку