українська російська англійська
У Нідерландах Голова Держенергоефективності презентував інвестиційний потенціал вітчизняного ринку відновлюваних джерел енергії
30.03.2016 | 17:23
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

30 березня в рамках візиту урядової делегації Голова Агентства Сергій Савчук взяв участь у роботі бізнес-форуму Україна-Нідерланди. У ході виступу він охарактеризував стан розвитку відновлюваної енергетики, зосередивши увагу на останніх зрушеннях у цій сфері.

"Україна йде європейським шляхом розвитку, у тому числі у сфері "зеленої" енергетики. Відповідно до зобов’язань, взятих перед Енергетичним Співтовариством, прийнято Національний план дій з відновлюваної енергетики до 2020 року, яким задекларовано мету – досягти 11 % енергії з відновлюваних джерел в енергобалансі країни до 2020 року. Для цього ми вже вдосконалюємо законодавче поле для усіх охочих працювати у цій царині", - повідомив Голова Агентства.

У ході виступу він окреслив основні положення прийнятого 4 червня 2015 року Закону України № 514-VIII щодо стимулювання розвитку відновлюваної енергетики.

"Закон став ключовим для формування конкурентоспроможного ринку відновлюваних джерел енергії", - наголосив Сергій Савчук. Зокрема, він зауважив, що за новим Законом "зелений" тариф на виробництво електроенергії з біомаси та біогазу становить 12,38 євроценти за кВт*год.

"Такий тариф дає можливість мультиплікувати проекти з будівництва когенераційних установок, що працюють на біомасі. Окупність цих проектів - до 4 років", - пояснив Голова та додав, що відповідно до проведених Агентством розрахунків для спорудження однієї установки потужністю 5,3 МВт електроенергії та 13 МВт теплової енергії потрібно близько 16 млн. євро.

"У 2015 році, лише протягом 5 місяців після прийняття цього Закону, кількість встановлених домогосподарствами сонячних панелей зросла в 11 разів. Причиною цьому є прийнятий "зелений" тариф у розмірі 17,2 євроценти за кВт*год", - підкреслив Голова та навів інші приклади успішної реалізації проектів з відновлюваної енергетики в Україні.

Він також відзначив, що потенціал для реалізації  проектів з виробництва енергії з відновлюваних джерел та альтернативних видів палива існує у кожному регіоні країни. "Загальний інвестиційний потенціал цього ринку в Україні складає 16 млрд. євро. З них 8 млрд. євро потрібно для розвитку відновлюваної електроенергетики", - наголосив С. Савчук та закликав іноземних інвесторів до роботи в Україні.

 

версія для друку