українська російська англійська
Юрій Стець: Російська Федерація продовжує блокувати сайти незалежних кримських ЗМІ на півострові
31.03.2016 | 09:45
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

За останні 2 роки в тимчасово окупованому Криму було зафіксовано більше 170 правопорушень по відношенню до журналістів та ЗМІ. Черговою формою насильства проти незалежних медіа стало блокування «Роскомнадзором» їхніх сайтів на території півострова.

Останнім рішенням такого характеру стало внесення кримського сайту «15 минут», що був змушений мігрувати на материк, у список заборонених ЗМІ та блокування інтернет-видання для кримського читача. Анексувавши Крим, окупаційна влада в першу чергу вдалася до знищення незалежних ЗМІ, вимкнувши українські телеканали ще у березні 2014 року.

Вбивство свободи слова продовжувалося нападами на редакції та журналістів кримських ЗМІ, обшуками в будинках журналістів, допитами, погрозами; вимушеною депортацією незалежних ЗМІ на материк; відмовою у реєструванні ряду «невгодних» ЗМІ та багато іншого. Інформаційний «бан», блокування та обмеження доступу до українських ЗМІ в окупованому Криму – «контрольний вистріл».

Усі зафіксовані правопорушення у сфері свободи слова у Криму Мінінформполітики доносить до компетентних органів в Україні, а також до світового співтовариства, з яким Кремль проводить активну роботу, показуючи свою «картину» того, що відбувається у Криму. Однак у тій «картинці» немає місця зникненню людей у Криму, незліченній кількості обшуків та облав, допитів, штрафів, заборон та іншим порушенням прав і свобод людини. Тому ключовим для України у цій ситуації є зруйнування цієї «картини» та донесення правди.

 

версія для друку