українська російська англійська
Максим Мартинюк: Усі транзакції, що відбуваються із землями державної форми власності, мають бути доступні для контролю громадськості
31.03.2016 | 10:15
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

30 березня відбулася розширена колегія Держгеокадастру, на якій були підбиті підсумки роботи за 2015 рік та визначені пріоритети на поточний рік. 

Серед ключових реформ, проведених Держгеокадастром в минулому році, – переведення в он-лайн найбільш популярних адміністративних послуг, зокрема, замовлення витягу про земельну ділянку, яких щороку видається біля одного мільйона; підключення до Державного земельного кадастру сторонніх користувачів, у т. ч. – органів місцевого самоврядування; інтенсифікація проведення земельних аукціонів, на яких було передано в користування понад 28 тис. га – в чотири рази більше, ніж рік тому.

У рамках підвищення прозорості земельних відносин Держгеокадастр зробив публічними 100% наказів щодо розпорядження землями. Як зазначає Голова відомства Максим Мартинюк: «усі транзакції, що відбуваються із землями державної форми власності, мають бути доступні для контролю громадськості».

Також зміни відбулися і всередині самої земельної служби, де була впроваджена практика відбору кадрів виключно на відкритих кадрових конкурсах, а також налагоджено ефективну комунікацію з громадськістю, завдяки модернізації Гарячої лінії та уніфікації графіку прийому громадян. У деяких територіальних управліннях уже розміщені відеокамери, що дає можливість контролювати дотримання графіку прийому керівниками в онлайн-режимі.

Безперервно триває процес відкриття поземельних книг – у 2015 році їх було відкрито на понад 5 млн. земельних ділянок, що становить 45% від необхідної кількості. Ця робота повинна завершитися до липня 2016 року, коли 100% послуг Держгеокадастру будуть переведені в он-лайн.

Учасникам АТО у власність уже передано майже 15 000 ділянок загальною площею понад 12 000 гектарів. За даними Державної служби України у справах ветеранів та учасників АТО, відповідного статусу набули 170 000 осіб, які потенційно можуть звернутися за реалізацією свого права, тому Держгеокадастр не припиняє роботу з резервування ділянок для військовослужбовців. Загальна площа земельних ділянок, яка необхідна для їх забезпечення, може становити майже 200 000 гектарів. 

Є позитивною динаміка надходжень до місцевих бюджетів від плати за землю. В 2015 році до бюджетів надійшло близько 15 млрд. гривень, проти 12 млрд. гривень в 2014 році.

«Наш пріоритет в поточному році – подальше підвищення прозорості земельних відносин, транспарентність у передачі земель в користування, а також стимулювання процесів децентралізації шляхом передачі повноважень із розпорядження землями об’єднаним територіальним громадам», – відзначив Максим Мартинюк.

Серед інших завдань землевпорядної служби в 2016 році – виведення з тіні незаконного використання земель державними підприємствами; спрощення та здешевлення процедури отримання громадянами земельних ділянок безоплатно у власність, зокрема через ЦНАПи; запобігання спекуляції при отриманні земельних ділянок у власність; оновлення топографічних планів, які у деяких містах містять дані, актуальні на 70-ті роки минулого сторіччя, та оновлення нормативної грошової оцінки земель (відповідно до плану у першому півріччі ці роботи мають бути проведені у майже 1500 населених пунктах).

 

версія для друку