українська російська англійська
Міністерство фінансів вітає успішне ухвалення за основу проекту Закону "Про фінансову реструктуризацію"
31.03.2016 | 12:36
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

Сьогодні, 31 березня,  Верховна Рада ухвалила за основу проект Закону «Про фінансову реструктуризацію», що був розроблений Міністерством фінансів спільно з Національним банком України та Національною асоціацією банків України. Міністерство фінансів вітає успішне ухвалення у ВР в першому читанні цього законопроекту і закликає парламентарів підтримати законопроект також в цілому.

Міністерство фінансів активно працює над оздоровленням системи державних фінансів та стабілізації банківського сектору задля відновлення економічного зростання України, для чого здійснює рішучі кроки для вирішення структурних економічних та фінансових проблем.

Проект Закону України «Про фінансову реструктуризацію» було підготовлено з урахуванням кращих міжнародних практик з метою відновлення економічної активності підприємств та пожвавлення банківського кредитування, що допоможе закласти підґрунтя для сталого економічного зростання України. Зокрема, завдяки законопроекту буде створено ефективну основу для вирішення проблеми боргового навантаження на українські підприємства, що мають тимчасові проблеми зі своєчасним погашенням боргів перед кредиторами.

«Підхід, закладений в законопроекті, дасть можливість підприємствам, які мають ефективну і потенційно успішну бізнес-модель, вирішити проблему платоспроможності, уникнути ризику банкрутства, і таким чином – повернутися до зростання», - зазначила з цього приводу Міністр фінансів Наталія Яресько.

Водночас, як зазначила Міністр фінансів, розроблений закон не є механізмом уникнення від сплати за кредитами: нежиттєздатні підприємства не зможуть ним скористатися. З метою уникнення зловживань або маніпулювання процесом фінансової реструктуризації пов’язані особи підприємства-боржника будуть позбавлені можливості впливу на процес. Окрім того, процедура фінансової реструктуризації передбачає добровільну, а не обов’язкову участь підприємств. Вона відбуватиметься при погодженні всіх сторін й на умовах, які задовольнять усіх.

«Створення ефективної процедури фінансової реструктуризації підприємств допоможе відновити економічну активність життєздатних підприємств, пришвидшити «одужання» реального та фінансового секторів економіки, - а це, в свою чергу, допоможе зберегти існуючі та створити нові робочі місця», - підкреслила Міністр фінансів.

 

версія для друку