українська російська англійська
Фонд енергоефективності це пріоритетний фонд України, - Едуард Кругляк
31.03.2016 | 13:11
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Фонд енергоефективності - це пріоритетний Фонд, який має забезпечити стале фінансування проектів оновлення енергоефективності будівель та зниження використання природного газу в Україні майже вдвічі.

Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк на Комітеті Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства під час комітетських слухань «Проблеми залучення інвестицій для модернізації галузі ЖКГ та шляхи їх вирішення».

«Особливістю роботи Фонду має стати залучення в систему фінансування проектів енергоефективності будинків частини субсидій на житлово-комунальні послуги, які отримують більше 30% домогосподарств України. Таким чином, частина коштів, яка закладається в бюджеті України на ці цілі, може бути спрямована на інвестиції в енергоефективні заходи», - відзначив заступник Міністра.

Він нагадав, що наказом Мінрегіону від 2 березня 2016 року було утворено робочу групу з питань створення та функціонування Фонду. До неї увійшли представники Мінрегіону, заінтересовані центральні органи виконавчої влади, представники ЄС, Німеччини, Світового банку в Україні тощо. Наразі робоча група вносить свої пропозиції та зауваження щодо прискорення функціонування цього Фонду, а Мінрегіон спільно з Держенергоефективності доопрацьовують проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів із створення Фонду енергоефективності».

Крім того, за словами заступника Міністра, законопроект «Про енергетичну ефективність будівель», який був розроблений Мінрегіоном, вже пройшов погоджувальну нараду та усі зауваження до цього законопроекту були враховані.

Едуард Кругляк також повідомив присутнім, що вже багато міст готові брати участь в програмі енергоефективності будівель та в реформуванні сфери ЖКГ.

 

версія для друку