українська російська англійська
На земельних торгах у Одеській області землевпорядники залучили до бюджету майже 2,5 мільйона гривень
31.03.2016 | 15:54
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

Землевпорядники Одеської області провели земельні торги, на яких продали  права оренди на 26 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. Загальна площа земель складає 1162,8 гектара.

Аукціони проходили два тижні поспіль. Інвесторам запропонували землі у шести районах Одеської області: Ананьївському (2 ділянки), Болградському (3), Великомихайлівському (6), Красноокнянському (2), Миколаївському (4) та Фрунзівському (9).

Стартова вартість оренди всіх ділянок була визначена на рівні 8 % від нормативної грошової оцінки землі та становила 2, 37 млн. гривень. За підсумками торгів розмір річної орендної плати склав 2,497 млн. гривень або 8,43 % від нормативної грошової оцінки (при встановленому законом мінімумі у 3 %). У перерахунку на один гектар вартість користування землею становила 2,148 тис. гривень. Це у три рази вище плати, що вносилась за оренду земельних ділянок до проведення торгів та у стільки ж перевищує середню ставку оренди сільськогосподарських угідь по області.

За результатами торгів найвищі відсоткові ставки орендної плати від нормативної грошової оцінки землі встановлені на землі у Болградському (9,53%) та Красноокнянському (9,57%) районах Одещини.

Довідково

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площі та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні аукціони».

 

версія для друку