українська російська англійська
Ірпінь першим на Київщині отримав повноваження в рамках децентралізації системи держархбудконтролю
31.03.2016 | 17:14
Державна архітектурно-будівельна інспекція України

31 березня місто Ірпінь першим у Київській області отримало нові повноваження в рамках децентралізації системи державного архітектурно-будівельного контролю. Акт приймання-передавання справ від Держархбудінспекції до виконкому місцевої ради підписали Голова ДАБІ Олексій Кудрявцев та міський голова Ірпеня Володимир Карплюк.

За словами Олексія Кудрявцева, нові повноваження дозволяють міській владі контролювати увесь містобудівний цикл – від видачі будівельних паспортів та містобудівних умов і обмежень до введення об’єкту до експлуатації.

«Тепер Ірпінь самостійно буде здійснювати функції реєстрації декларативних дозвільних документів на будівництва І-ІІІ категорії складності, перевірки цих будівництв, надавати приписи та виписувати штрафи у разі порушень містобудівного законодавства», - наголосив Голова Держархбудінспекції.

Олексій Кудрявцев висловив сподівання, що «децентралізація держархбудконтролю сприятиме зменшенню кількості незаконних забудов в Ірпені та в інших містах, які переберуть на себе нові функції».

«Здатність контролювати забудови та нести за це відповідальність перед людьми -великий подарунок для громади міста Ірпінь, - відзначив Володимир Карплюк. – Переконаний, що мешканці міста вже найближчим часом відчують ефективність роботи нової інспекції. Вона працюватиме для того, щоб будівництво в Ірпені велось прозоро, відкрито, а громадяни могли вільно ознайомитись із дозвільною документацією щодо тих чи інших будівельних робіт».

Нагадаємо, що станом на сьогодні ще 9 громад отримали нові повноваження в рамках децентралізації сфери держархбудконтролю. Це великі міста Луцьк, Тернопіль і Маріуполь, а такожЧорноморськ на Одещині, Славута на Хмельниччині, міста Дружківка, Красний Лиман, Дзержинськ та Селидове в Донецькій області.

версія для друку