українська російська англійська
Теплопостачальні підприємства мають залучати інвесторів, але для цього їхні рахунки повинні бути захищені, - Едуард Кругляк
31.03.2016 | 18:13
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Одним з пріоритетів для забезпечення ефективної роботи теплопостачальних підприємств є захист їхніх рахунків, які використовуються для роботи з міжнародними фінансовими організаціями та отримання інвестицій.

Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк під час Міжнародного Інвестиційного Форуму на тему «Попит і пропозиція в секторі опалення: усунення бар’єрів, забезпечення прозорості та впровадження енергоефективності», який відбувся 31 березня.

«Необхідно внести зміни та доповнення у низку постанов Кабінету Міністрів України. Такі зміни захистять додаткові рахунки теплопостачальних підприємств та нададуть їм змогу ефективно працювати», - зауважив він.

Активну роль у залученні інвестицій в галузь повинні відігравати і місцеві органи влади, які можуть безпосередньо укладати кредитну угоду з потенційними інвесторами і приймати рішення щодо її реалізації.

«Міські ради повинні сприяти залученню інвестицій у теплоенергетику. Сьогодні склалася ситуація, коли в Україні в основному теплопостачальні підприємства комунальні, і всі разом – Міністерства, мери міст, депутати – працюють над розв’язанням проблем цих підприємств. Це призводить до того, що за запропонованими інвестиційними програмами або кредитними лініями підприємства нічого не отримують. Цю систему необхідно ламати і стимулювати місцеві органи влади не боятися брати на себе відповідальність і приймати ефективні рішення», - вважає Едуард Кругляк.

Заступник Міністра також додав, що дуже важливо забезпечити на державному і місцевому рівнях безумовне виконання законів.

«Наприклад, якщо у нас є Закон України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері комунальних послуг», прийнятий 16 липня минулого року, який прямо забороняє приймати економічно необґрунтовані тарифи, то він повинен працювати для всіх», - наголосив Едуард Кругляк.

Нагадаємо, 31 березня відбувся Міжнародний Інвестиційний Форум на тему «Попит і пропозиція в секторі опалення: усунення бар’єрів, забезпечення прозорості та впровадження енергоефективності», який став першою міжнародною дискусійною платформою, де піднялося питання моделі фінансування, а також бар’єри, які необхідно подолати з метою забезпечення економії енергії, модернізації існуючого циклу попиту та пропозиції в сфері опалення.

У заході взяли участь урядовці, представники міжнародних фінансових організацій, донорів, дипломатичного середовища, виробники енергії, народні депутати, експерти.

Спікерами Форуму виступили Віце-прем'єр-міністр України — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, постійний представник МВФ в Україні  Жером Ваше, Голова регіонального представництва IFC в Україні та Республіці Білорусь РуфатАлімарданов, Голова представництва ЄС в Україні    Ян Томбінський, Посол Швейцарії в Україні ГільямШеурер, голова НАК «Нафтогаз України»  Андрій Коболєв, голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг Дмитро Вовк, заступник  директора ЄБРР в Україні Марина Пєтров та інші.

версія для друку