українська російська англійська
Субсидії можуть перетворитися на інвестиції в енергоефективність уже в наступному році, - Геннадій Зубко
31.03.2016 | 17:50
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

«В 2016 році на субсидії закладено 35 млрд. грн., в 2017 ця цифра може сягнути 80 млрд. грн. Монетизація частини цих коштів дозволить направити їх на енергоефективні заходи. Це стане стимулом для людей заощаджувати», - зазначив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко під час Міжнародного інвестиційного форуму «Попит і пропозиція в секторі опалення: усунення бар’єрів, забезпечення прозорості та впровадження енергоефективності».

Щорічно в системі теплопостачання та безпосередньо житлових будинках Україна втрачає до 60% енергії. Потенційне зменшення газу сягає 11,4 млрд. куб. м.

«Кожен рік бездіяльності коштує нашій державі більше 30 млрд. грн. надмірних бюджетних витрат на енергетичні субсидії та більше 2% ВВП надлишкових витрат на імпорт газу без будь-якого економічного ефекту. Якщо ці 35 млрд. грн. інвестувати в  енергоефективність, Україна зможе зменшувати  щорічне споживання газу на 1 млрд. куб м, а щорічні потреби на субсидіїна 6 млрд. грн. Вкласти кошти в енергоефективність потрібно, але ці кошти доведеться вкласти лише один раз. А результат отримаємо мультиплікативний: якісні послуги для громадян, позитивний вплив на економіку країни, зменшення навантаження на державний бюджет, розвиток будівельного ринку, нові робочі місця», - додав Віце-прем’єр-міністр.

версія для друку