українська російська англійська
Українське радіо розширює своє мовлення у регіонах
01.04.2016 | 12:12
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

31 березня Національна рада підбила підсумки конкурсу на отримання ліцензії на мовлення з використанням вільних радіочастот, оголошеного 12 січня 2016 року. Найбільше частотних присвоєнь - 17 - отримала Національна телекомпанія України.

НТКУ отримала нові частоти в 11 областях – Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Черкаській і Чернігівській. Таким чином, мережа мовника зросла до 55 ФМ-частот у 19 областях України. 38 з них було надано компанії у 2015 році.

Загалом на конкурс було виставлено 39 частот в УКХ і ФМ-діапазонах. Від 25 телерадіоорганізацій на участь у конкурсі було подано 136 заяв.

«Нові частотні присвоєння надано НТКУ відповідно до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору. Адже важливою частиною суспільного мовлення є радіо, - зазначив Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко. - Повноцінне функціонування суспільного радіо передбачає мовлення не менше ніж на трьох загальнонаціональних ефірних радіоканалах (суспільно-політичному, культурно-освітньому, молодіжному). Для того, щоб це стало можливим, Держкомтелерадіо було розроблено план модернізації та розвитку мереж ефірного радіомовлення в СХ та FM-діапазонах. Планом передбачено модернізацію мережі потужного радіомовлення через закупівлю та встановлення 8 передавачів СХ-діапазону та розбудову двох мереж УР-2 та УР-3 у FM-діапазоні шляхом отримання частот, закупівлю та встановленню 94 передавачів».

 

версія для друку