українська російська англійська
В’ячеслав Кириленко: Автоматичне ліцензування може бути одним з механізмів контролю за імпортом книг з Росії
01.04.2016 | 15:30
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури України В’ячеслав Кириленко в Парламенті під час «Години запитань до Уряду» 1 квітня розповів про підходи, які розглядаються Кабінетом Міністрів України для недопущення поширення в Україні антиукраїнських книг з Росії.

«Є декілька ініціатив, в тому числі і щодо повної заборони імпорту російських книг. Цьому питанню було присвячено декілька «круглих столів» – це складна тема, не все так однозначно. Існує побоювання, що можуть і потрібні, і політично нейтральні видання потрапляти автоматично під цю заборону. Тому, нами спільно із Держкомтелерадіо опрацьовується інший механізм, який підтримується також значною частиною видавців щодо запровадження так званого автоматичного ліцензування. Це коли з’являється повідомлення, що через кордон проходять книги російського видавництва, які несуть розпалювання міжнаціональної  ворожнечі, невизнання суверенітету чи територіальної цілісності України, така продукція, за повідомленням Держкомтелерадіо, заарештовується, на видавництво накладаються санкції і таке видавництво уже не зможе надалі поширювати свою продукцію в Україні» - зазначив  В’ячеслав Кириленко.

Віце-прем’єр-міністр також повідомив, що приблизно відомий перелік  таких російських видавництв, які друкують антиукраїнську пропагандистську літературу і намагаються її довести до полиць книжкових крамниць.

Окремо В’ячеслав Кириленко зазначив: «Є необхідність внести зміни до законодавства аби надати необхідні функції державного контролю Держкомтелерадіо, митниці, СБУ, іншім зацікавленим міністерствам і забезпечити повне вилучення із українського обігу всіх книг, брошур і публікацій  російського походження, які несуть невизнання державного суверенітету України і розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Такі проекти рішень практично готові, і після обговорення ми будемо виходити на рівень внесення пропозицій Парламенту».

 

версія для друку