українська російська англійська
Олексій Павленко повідомив про стан сільського господарства на радіоактивно забруднених територіях
01.04.2016 | 16:50
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко зустрівся з журналістами японського інформаційного агентства «Кьодо Цушін». Основною темою зустрічі було обговорення наслідків Чорнобильської катастрофи для сільського господарства України.

«Аварія на ЧАЕС за своїми масштабами не мала аналогів в історії людства. Її наслідки вплинули на екологічний стан всього європейського континенту. Одним з найбільш важких екологічних наслідків аварії на ЧАЕС стало радіоактивне забруднення величезних площ з інтенсивним веденням сільського господарства», - прокоментував цю подію Олексій Павленко.

Міністр повідомив, що протягом 2015 року державними лабораторіями ветеринарної медицини України проведено 1,6 млн. радіологічних дослідження різних видів харчових продуктів. За результатами проведених досліджень виявлено 466 зразків різних видів харчових продуктів з перевищенням допустимих рівнів, які не допущено в обіг. «В Україні постійно здійснюється моніторинг земель та перевірка якості агропродукції», - підкреслив він.

При цьому радіаційний фон порівняно із 1986 роком зменшився у рази. Вжиті контрзаходи та процеси самоочищення природного середовища призвели до зменшення вмісту радіонуклідів в навколишньому середовищі та продукції сільського господарства.

«Подальші зусилля у відновленні і сталому розвитку вражених територій потрібно спрямувати на виконання програм відродження та розвитку окремих галузей сільськогосподарського виробництва на цих територіях, а також розробку додаткових заходів, спрямованих на виробництво гарантовано радіологічно-безпечної сільськогосподарської продукції», - зазначив очільник відомства.

При цьому, наголосив він, сьогодні вся продукція сільського господарства, призначена до споживання, ретельно перевіряється як в Україні, та і за її межами: «Будь-яка партія зерна чи іншої продукції проходить радіологічний контроль. Жодних зауважень з боку країн, куди експортується вітчизняна продукція, ніколи не виникало». 

Під час розмови Міністр також проінформував про радіаційну ситуацію у лісових насадженнях.

«Радіаційна ситуація в забруднених лісах поступово змінюється. За розрахунковими даними, на даний час у порівнянні з 1992 р. площа лісів зі щільністю забруднення понад 1 кі/км2 зменшилась на понад 400 тис. га і зараз ці площі можна віднести до категорії чистих територій та проводити на них всі лісогосподарські заходи без обмежень», - запевнив він.

«У зв'язку з цим виникає необхідність запровадження заходів з реабілітації радіоактивно забруднених лісів і залучення їх до господарської діяльності», - додав Олексій Павленко.

 

версія для друку