українська російська англійська
Павло Хобзей: МОН проводить усі необхідні заходи щодо обізнаності дітей про вибухонебезпечні предмети
04.04.2016 | 17:13
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

4 квітня 2016 року в Українському кризовому медіа-центрі відбувся брифінг «Презентація програми щодо обізнаності про небезпеку мін та результатів дослідження щодо знань та поведінки з вибухонебезпечними предметами серед сімей, які живуть у Донецькій та Луганській областях».

У заході взяли участь заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей; голова представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джованна Барберіс; перший заступник голови Державної служби із надзвичайних ситуацій Олег Мельчуцький.

Павло Хобзей проінформував присутніх щодо заходів, які проводяться Міністерством освіти і науки щодо обізнаності про небезпеку мін. Зокрема, Міністерство підготувало методичні рекомендації щодо проведення бесід з учнями загальноосвітніх навчальних закладів з питань уникнення ураження мінами і вибухонебезпечними предметами; проведено цикл уроків та виховних заходів, присвячених поводженню учнів із вибухонебезпечними предметами тощо.

За словами заступника Міністра, у школах на уроках «Основи безпеки життєдіяльності» та «Захисту Вітчизни» рекомендовано використовувати листівки та відеоматеріали з питань протимінної безпеки (матеріали розроблені Державною службою з надзвичайних ситуацій, ОБСЄ, ЮНІСЕФ). З травня 2015 року, відповідно до проекту з інформування про мінну небезпеку, датською групою проводяться тренінги для учителів і психологів з Донецької та Луганської областей.

За підтримки Швейцарського фонду протимінної діяльності у жовтні 2015 року проведено інформування про мінну небезпеку та вибухонебезпечних предметів залишків війни у дошкільних навчальних закладах І-ІІІ ступеню. Міністерством освіти і науки 15 березня поточного року погоджено проект розпорядження Кабінету Міністрів України про схвалення концепції державної цільової програми протимінної діяльності в Україні на 2017-2021 роки, підготовлених Міністерством оборони України. «З нашої сторони здійснюються усі організаційні заходи. Я думаю, що протягом року спільними зусиллями ми зробимо все, аби обізнаність з питань безпеки зростала»,- наголосив Павло Хобзей.

Голова представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джованна Барберіс зауважила, що на сході України вже протягом двох років йде збройний конфлікт, свідками якого є діти. За її словами, ЮНІСЕФ провело дослідження у сфері знань, ставлень та практик щодо мін та вибухонебезпечних предметів за 2015 рік на сході України. Так, відповідно до даних досліджень, 26% всіх опитаних та 13% опитаних дітей зі сходу країни бачили міну або вибухонебезпечний предмет; кожна шоста дівчинка або кожен десятий хлопчик 6-11 років, побачивши міну або вибухонебезпечний предмет, не знають, як себе поводити, або повелися б неправильно; 19 % дорослих і дітей зі сходу України бували на території, де могли знаходитися вибухонебезпечні предмети тощо.

Джованна Барберіс повідомила, що у результаті програм ЮНІСЕФ, реалізованих Данською радою у справах біженців, Данською групою з розмінування, Швейцарським фондом з протимінної діяльності та Міжнародною організацією інвалідів у 2015-2016 роках, 578 вчителів та активістів стали тренерами з мінної безпеки на сході України. Також 512 016 дітей та дорослих отримали інформаційні матеріали про безпечну поведінку з мінами.

Перший заступник голови Державної служби із надзвичайних ситуацій Олег Мельчуцький повідомив, що ДСНС поставлені три основні завдання: проведення робіт з очищення місцевості та акваторії водних об’єктів вибухонебезпечних предметів; проведення повного комплексу підготовки фахівців для виконання цих завдань; інформаційно-роз’яснювальна робота та навчання населення щодо ризиків та небезпек, пов’язаних з вибухонебезпечними предметами. «Одним з пріоритетних завдань, над яким ми зараз працюємо під час проведення гуманітарного розмінування – робота із дітьми. У цьому напрямку, разом із МОН щороку проводиться у дошкільних та шкільних навчальних закладах тижні безпеки, які стосуються інформування у разі виявлення вибухонебезпечних предметів», - додав Олег Мельчуцький.

 

версія для друку