українська російська англійська
На Дніпропетровщині відкриють новий реабілітаційний центр для бійців АТО
04.04.2016 | 17:24
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОДА

Фітнес-станція, гребний тренажер, лава для жиму, гантелі, релаксаційне крісло – цим та іншим устаткуванням обладнають новий реабілітаційний центр, який створюють на базі Дніпропетровської обласної фізіотерапевтичної лікарні «Солоний лиман». У ньому оздоровлюватимуть учасників АТО. Для бійців у терапевтичному відділені медзакладу облаштують 20 двомісних палат. У мальовничому куточку Новомосковського району вони покращуватимуть здоров’я за допомогою лікувальної фізкультури, психологічної релаксації, мінеральної води та цілющих грязей. Це вже другий реабілітаційний центр для учасників АТО, який відриваємо в регіоні, повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«Для воїнів, які повертаються із зони бойових дій, важливо адаптуватися в мирному житті. Це можна буде зробити в новому реабілітаційному центрі, який створюється на Дніпропетровщині. Тут лікуватимуть не лише фізичні травми, а й допомагатимуть долати тяжкі психологічні потрясіння. Центр буде обладнаний сучасним устаткуванням. Психологічну реабілітацію проводитимуть кваліфіковані практикуючі психологи. Відділення – на 40 ліжок. Оздоровчий курс – тритижневий і безкоштовний», – окреслив плани Валентин Резніченко.

Майбутній реабілітаційний центр розташують на третьому поверсі терапевтичного відділення лікарні «Солоний лиман». На старті – ремонтні роботи. У першу чергу планують полагодити покрівлю, утеплити стіни, замінити водопровід, відремонтувати палати. Відновлять і два басейни – для плавання та підводного витягування. Палати двомісні, кожна – із санвузлом та душовою кабінкою. В інтер’єрі використають м’які пастельні тони, які діють заспокійливо.

За останнім словом техніки обладнають один із залів лікувальної фізкультури. Сюди придбають бігову доріжку, кардіотренажер, фітнес-станцію, лаву для жиму, гантелі, тренажер для розтяжки, набір настільних ігор та багато іншого. «На тренажерах хлопці будуть відновлювати функції поранених кінцівок, кістково-м'язової системи, хребта. Докладемо зусиль, аби швидше повернути бійців до повноцінного життя», – запевняє головний лікар «Солоного лиману» Валерій Гаркуша.

Один із аспектів відновлення – психологічна реабілітація. У її основі – фахова допомога. Долати наслідки травмуючих подій допомагатимуть кваліфіковані психологи. Розроблена спеціальна програма психоемоційного розвантаження. У ній – сеанси гіпнозу й аутотренінгу, голко- та рефлексотерапія. У кімнаті відпочинку заспокоюватиме та лікуватиме релакс-музика.

Ефективність реабілітації підвищить природа південного степу Дніпропетровщини. Вона багата на унікальні родовища лікувальних грязей і мінеральної води. Сприятливий вплив на організм матимуть звичайні піші прогулянки лиманом босоніж.

Проект реалізується спільними зусиллями облдержадміністрації та німецької GIZ. Зарубіжні партнери виділяють 1,5 млн. грн. на обладнання для Центру.

   Це вже другий реабілітаційний центр для воїнів АТО. Перший відкрили наприкінці минулого року в обласному госпіталі для ветеранів війни.

версія для друку