українська російська англійська
Жодного зволікання з боку Міненерговугілля щодо розділення НАК "Нафтогаз України" немає і не буде, - М. Бно-Айріян
04.04.2016 | 18:01
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Жодного зволікання з боку Міненерговугілля щодо розділення НАК «Нафтогаз України» немає і не буде. На цьому наголосив директор департаменту стратегічного планування та європейської інтеграції Міненерговугілля Михайло Бно-Айріян, коментуючи оприлюднення НАК «Нафтогаз України» пропозицій щодо відокремлення оператора ГТС в Україні для широких кіл громадськості. Він зазначив, що це однозначно додає публічності та професійності усьому процесу обговорення та наголосив, що спільною метою є створення вільного конкурентного ринку.

За його словами, Міненерговугілля вживає заходів щодо прискорення процесу, водночас прагне переконатися у відповідності дій вимогам європейського законодавства, оскільки це стратегічне для країни питання, і прийняття поспішних рішень може мати серйозні наслідки.

«Ми також наполягаємо, аби відокремлення газотранспортного бізнесу з НАКу розглядалося в контексті реструктуризації всієї компанії та всього енергетичного сектору», - зауважив М. Бно-Айріян. На його думку, це одна з ключових відмінностей у підходах Міністерства та компанії. «Ми, як policy maker, прагнемо побачити усю картину майбутньої енергетики з урахуванням взятих зобов’язань, тому говорити, що давайте щось зробимо з трубою, а потім вирішимо долю інших активів – це як мінімум не системно та несе низку ризиків», - зазначив він.

Також М. Бно-Айріян поінформував щодо процесу розробки моделі розділення НАК «Нафтогаз України». Він повідомив, що після отримання Звіту консультантів Світового Банку, які працювали в рамках проекту, що фінансується Європейською Комісією, та врахування його висновків Міністерство 16 лютого спрямувало модель розділення компанії та його ґрунтовний опис до Секретаріату Енергетичного Співтовариства з метою отримання відповіді щодо відповідності моделі нормам європейського законодавства. За результатами попереднього розгляду зазначених документів, за пропозицією Секретаріату, 21 березня у Відні проведено відповідні Слухання за участю Міненерговугілля, Мінекономрозвитку, НАК «Нафтогаз України», ЄК, ЄБРР та Світового Банку.

Також М. Бно-Айріян поділився планами щодо подальшої роботи: «Відтак, найближчим часом, після доопрацювання моделі з урахуванням коментарів, які були отримані в ході слухань у Відні, ми плануємо спрямувати до Секретаріату остаточну модель розділення компанії та будемо чекати на їхню відповідь стосовно відповідності моделі вимогам європейського законодавства. Після цього почнемо проводити внутрішні консультації з усіма учасниками процесу вже в Україні. Будемо це робити, як завжди, прозоро, із залученням експертного середовища та усіх стейкхолдерів».

Наголошуючи на максимальній прозорості та відкритості в питанні розділення НАК «Нафтогаз України», М. Бно-Айріян зазначив: «Хочу ще раз підкреслити – жодного зволікання з боку Міненерговугілля щодо розділення НАКу немає і не буде. Ми завжди усі кроки в координації з усіма міжнародними партнерами робили відкрито та публічно».

 

 

 

версія для друку