українська російська англійська
Роман Насіров: У березні забезпечено рекордне надходження до бюджету податків та зборів
05.04.2016 | 15:18
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

У березні Державною фіскальною службою забезпечено до бюджету 60,3 млрд. грн. податків та зборів. Це – рекордна сума за всю історію Служби. Про це заявив Голова ДФС Роман Насіров під час прес-конференції 5 квітня поточного року.

За його словами, суттєве перевиконання відзначається як по податковому, так і по митному напрямах. Таких результатів вдалося досягти за рахунок заходів з детінізації економіки, ефективної боротьби з конвертаційними центрами та оптимізацією податків.

Загалом, за І квартал 2016 року зібрано 140,7 млрд. грн., що на 35,3 млрд. грн. перевищує суму збору відповідного періоду минулого року. Індикативні показники виконано на 13,8%, до загального фонду державного бюджету додатково надійшло 14,3 млрд. гривень.

Високих обсягів надходжень досягнуто з податку на додану вартість, середньомісячний збір якого протягом першого кварталу сягнув 11,9 млрд. грн. При цьому середньомісячні показники минулого року були на рівні 8,9 млрд. грн.

«У нас більше не існує проблеми з відшкодуванням ПДВ. Відшкодування податку відбувається в нормальному режимі, очікування в середньому  становить 1,5 – 2 місяці: черга, перевірки, і платники отримують той ПДВ, який вони повинні отримати. Прозорі реєстри на сайті ДФС: черга, стан перевірки. Також прозорий реєстр з відшкодування після фактичної оплати на сайті Державного казначейства України», – наголосив Роман Насіров.

Станом на 1 квітня поточного року на рахунки платників грошовими коштами відшкодовано 22,2 млрд. грн. ПДВ, що майже вдвічі більше відповідного періоду минулого року.

Фіксують у ДФС і перевиконання надходжень з податку на прибуток. У березні платники сплатили 12,3 млрд. грн. цього податку, що на 1,1 млрд. грн. більше запланованого. Результатом такого зростання Голова ДФС вважає той факт, що за минулий рік багато державних підприємств показали прибуток і заплатили податок, який перевищує в деяких випадках в десятки разів те, що вони показували і платили в минулі роки.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування протягом січня-березня 2016 року надійшло 30 млрд. гривень. При зменшенні ставки майже вдвічі надходження внеску зменшились лише на 25% порівняно з відповідним періодом 2015 року.

На 1,4 млрд. грн., або на 13,7% зросли надходження акцизного податку. До бюджету з початку року сплачено 12 млрд. грн. На зростання надходжень цього податку вплинуло функціонування системи електронного адміністрування реалізації пального, яка з березня працювала у тестовому режимі, а вже з квітня – у звичайному.

«Це не просто цифри, не просто показники. Це гроші, які кожного місяця йдуть до державного бюджету, до місцевих бюджетів. За ці кошти виплачуються зарплати, пенсії, відбувається фінансування нашої армії та всі інші платежі. Я хочу подякувати платникам, які вибрали чесний шлях, європейський шлях, платникам, які перестали використовувати оптимізаційні схеми і майданчики, конвертаційні центри. У свою чергу ми завжди прагнемо допомогти сумлінним платникам податків, створити рівні умови для всіх, щоб ми дійсно змогли змінити нашу країну на краще», – підкреслив Роман Насіров.

версія для друку