українська російська англійська
Регіональними штабами ДСНС зареєстровано понад 1 млн. 29 тис. внутрішньо переміщених осіб
06.04.2016 | 09:20
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Жителі Донецької та Луганської областей продовжують звертатися до Міжвідомчого координаційного штабу та регіональних штабів, що розташовані у кожній області задля отримання допомоги у переміщенні зі Сходу України.

Так, з початку проведення на Сході України антитерористичної операції, з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції до інших регіонів переселено 1 млн. 29 тис. 108 осіб, з яких 169 тис. 408 дітей та 498 тис. 677 осіб з інвалідністю та похилого віку, у тому числі з Донецької і Луганської областей 1 млн. 6 тис. 966 осіб та Автономної Республіки Крим і міста Севастополь 22 тис. 142 особи.

Рятувальники ДСНС України постійно надають інформаційну та психологічну допомогу внутрішньо переміщеним особам, допомагають вирішувати соціально-побутові проблеми, розвантажують гуманітарну допомогу. Співробітники Служби порятунку зустрічають громадян на вокзалах, координують дії щодо їх розселення, а також спільно з волонтерськими та громадськими організаціями постійно відвідують родини, які тимчасово проживають у інших регіонах України.

Так, 2 квітня на залізничний вокзал Тернополя прибула родина з міста Горлівка Донецької області - мати з дитиною 2012 року народження. Працівники ДСНС зустріли вимушених переселенців та допомогли їм дістатися до тимчасового місця проживання. Наразі люди забезпечені житлом і всім необхідним та щиро вдячні працівникам Служби порятунку за підтримку та надану допомогу.

Крім того, минулого тижня рятувальники 39-ї Державної пожежної частини Головного управління ДСНС України у Донецькій області (м. Бахмут) розвантажили гуманітарну допомогу від Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні, а саме - 50 коробок з одягом загальною вагою 750 кг.

Значну допомогу внутрішньо переміщеним особам надають також міжнародні організації, які постійно опікуються проблемами переселенців. Так, 30 березня представники Управління Верховного Комісара ООН в Україні взяли участь у засіданні Регіонального штабу з питань внутрішньо переміщених осіб у Херсонській області. В ході наради учасники обговорили питання забезпечення переселенців тимчасовим житлом, їх працевлаштування, надання медичної та правової допомоги людям, які переїхали зі Сходу України.

Психологами ДСНС України разом з представниками громадських (волонтерських) організацій надано психологічну допомогу вже 167 тис. 784 переселенцям, у тому числі 46 тис. 725 дітям.

Місцевими органами виконавчої влади постійно проводиться пошук приміщень, придатних для розміщення внутрішньо переміщених осіб. Наразі визначено 647 об’єктів різної форми власності, в яких можливе розміщення 10 тис. 990 внутрішньо переміщених осіб.

Більш детальну інформацію щодо вільних місць для проживання в кожному регіоні можна отримати, звернувшись безпосередньо до регіональних штабів ДСНС України. Відповідна інформація розміщена на сайті Державної служби України з надзвичайних ситуацій (http://www.dsns.gov.ua) та спеціально створеному ресурсі для внутрішньо переміщених осіб (http://www.vpo.gov.ua).

версія для друку