українська російська англійська
Українські авіатори професійно продовжують виконання українсько-данської військово-транспортної операції "Північний сокіл - 2016"
06.04.2016 | 11:42
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Продовжується спільна українсько-данська операція “Північний сокіл – 2016” з перевезення пального з авіабази ВПС США “Туле” на данську полярну станцію “Норд” військово-транспортним літаком Іл-76МД Повітряних Сил ЗС України.

Від початку операції здійснено перебазування українського контингенту з аеродрому Бориспіль на аеродром Ольборг, здійснено підбір та підгонку особистого спорядження особового складу для роботи в умовах арктичного клімату. Проведено інструктаж щодо особливостей роботи при низьких температурах та перебазування на аеродром Туле. Здійснено монтаж паливних баків у вантажній кабіні та обслуговування літака.

На острові Гренландія українські військові льотчики виконують завдання у важких кліматичних умовах Арктики – при температурі повітря до -50 градусів і при швидкості вітру до 15-20 метрів за секунду, а також за відсутності наземних радіотехнічних засобів навігації та запасних аеродромів.

Довідково

Спільна українсько-данська операція “Північний сокіл – 2016” відбувається протягом квітня поточного року. В рамках її проведення військово-транспортним літаком Іл-76МД Повітряних Сил ЗС України планується перевезти понад 350 тисяч літрів пального та інший вантаж з авіабази ВПС США “Туле” на данську полярну станцію Нордна острові Гренландія.

версія для друку