українська російська англійська
Прикордонники презентували новітнє обладнання та спеціальні засоби для виявлення хімічних, ядерних та радіоактивних матеріалів на кордоні
07.04.2016 | 11:16
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

Сьогодні в Окремій комендатурі охорони і забезпечення Держприкордонслужби,  що у Бортничах, прикордонники презентували  спеціальне  обладнання для посилення заходів з протидії контрабанді ядерних та радіоактивних матеріалів на державному кордоні.

Участь у заході взяли перший заступник Голови Державної прикордонної служби України Василь Серватюк та заступник Голови департаменту ядерної безпеки Директорату Єврокомісії з надання допомоги країнам, що розвиваються пан Едді Майєр.

Зазначені засоби, серед яких мобільні автоматизовані радіологічні комплекси, хімічні детектори, дозиметри, спектрометри, фільтруючі респіратори, ізолюючі захисні костюми, загалом майже 12 тисяч одиниць, прикордонне відомство отримало в рамках реалізації спільного з Європейською Комісією проекту міжнародно-технічної допомоги. Крім того, за підтримки представництва ЄС було проведено ряд ознайомчих візитів, тестових випробувань та тренінгів для персоналу Держприкордонслужби, що значно покращили якісну складову системи протидії незаконному переміщенню через державний кордон зазначених речовин. Вартість цього проекту склала близько 60 мільйонів гривень.

Також під час заходу Едді Майєр вручив прикордонникам 5 мобільних автоматизованих комплексів з виявлення радіоактивних матеріалів. У подальшому, в рамках реалізації проекту, заплановано передати ще 6 навчальних комплектів хімічних детекторів ChemPro 100i, що дозволить підвищити рівень знань та навиків з експлуатації подібного обладнання.

Варто зазначити, що  упродовж десяти останніх років за фінансової підтримки ЄС було успішно реалізовано більше 20 спільних проектів міжнародної технічної допомоги на загальну суму близько 80 мільйонів євро. Проекти були спрямовані на посилення прикордонного менеджменту та розвиток інфраструктури підрозділів охорони кордону.

Під час демонстрації обладнання перший заступник Голови Державної прикордонної служби України подякував представникам ЄС за надану допомогу та зазначив, що отримані технічні засоби дозволять значно посилити потенціал прикордонного відомства України у сфері протидії контрабанді хімічних, ядерних та радіоактивних матеріалів на кордоні.

 

 

версія для друку