українська російська англійська
Держенергоефективності підтримує нову ініціативу ЄБРР з фінансування енергоефективних проектів у житловому секторі України
07.04.2016 | 18:49
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

7 квітня Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь в офіційному відкритті в Україні програми Європейського банку реконструкції та розвитку з підтримки енергоефективної модернізації житла «IQ energy».

«Ми вітаємо нову ініціативу ЄБРР, спрямовану на підвищення енергоефективності в одному з найбільш енергоємних секторів України – житловому секторі. Окрім вже діючої та популярної державної програми «теплих» кредитів, ця ініціатива стане додатковим джерелом фінансування енергоефективних заходів для наших співвітчизників», - прокоментував подію Голова Агентства.

На переконання Сергія Савчука, державна програма з енергоефективності, яку розробило Агентство, стала початком розбудови українського ринку утеплення житла. «Програма показала, що в Україні займатися енергоефективними проектами реально та вигідно. Це той поштовх, який дозволив активізувати зусилля міжнародної спільноти, фінансових установ, експертного середовища у сфері енергоефективності. І вже сьогодні ми спостерігаємо відкриття нових програм за участю різних банків», - повідомив він та додав, що започаткування нової програми із більшою кількістю банків створює між ними конкуренцію щодо умов кредитування. І в першу чергу це стосується встановлення розміру процентної ставки за цими кредитами.

Так, ЄБРР виділяє 75 млн. євро на впровадження програми «IQ energy» та долучає до її реалізації три українські банки-партнери («УкрСиббанк», «ОТП Банк» та «Мегабанк»).

Програма передбачає, що позичальникам, фізичним особам, які беруть участь у програмі та дотримуються її критеріїв, буде компенсовано від 15% до 20%, а ОСББ – від 25% до 35% загальної суми інвестицій у рекомендовані технології та матеріали.

Кредити надаватимуться на реалізацію широкого спектру заходів з енергоефективності, зокрема, термоізоляцію стін, дахів та підлоги перших поверхів; встановлення сучасних енергоефективних вікон, котлів на біомасі; модернізацію систем теплопостачання; встановлення сонячних систем опалення тощо. Розроблено каталоги енергоефективних матеріалів та обладнання, які можна переглянути за посиланням: http://www.iqenergy.org.ua/technologies.

Також у рамках програми «IQ energy» буде надаватися технічна допомога проектам для багатоповерхових будинків.

 

Довідково

 

ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. Станом на середину березня 2016 року банк узяв на себе зобов'язання щодо надання понад 11 мільярдів євро в рамках 363 проектів у країні.

 

версія для друку