українська російська англійська
Представники посольств країн G7 відзначили позитивні тенденції у роботі ДФС
07.04.2016 | 19:31
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Результати роботи Державної фіскальної служби України у І кварталі поточного року та стан реформування відомства обговорювалися під час зустрічі Голови ДФС Романа Насірова з представниками посольств країн G7.

Роман Насіров, зокрема, поінформував присутніх про стабільне перевиконання ДФС завдань із забезпечення надходжень до бюджетів всіх рівнів.

Так, за перший квартал зібрано 140,7 млрд. грн., що на 35,3 млрд. грн. більше суми збору І кварталу 2015 року.

Голова ДФС відзначив високі обсяги надходжень з ПДВ, яких вдалося досягти завдяки заходам з детінізації цього податку, а також впровадження прозорих механізмів з його повернення підприємствам. Так, середньомісячний збір ПДВ з вироблених товарів у І кварталі склав 11,9 млрд. грн. при середньомісячних надходженнях у 2015 році 8,9 млрд. грн. На рахунки платників (станом на 01.04.2016) грошовими коштами відшкодовано 22,2 млрд. грн. ПДВ, що майже вдвічі більше відповідного періоду минулого року.

Зросли на понад 43% й надходження до місцевих бюджетів. У першому кварталі 2016 року вони становили 30,2 млрд. гривень.

«Ефективна робота механізмів децентралізації, завдяки яким місцеві бюджети отримують значні додаткові кошти для розвитку регіону, також стимулюватиме й органи місцевого самоврядування та громади до протидії тінізації бізнесу та підтримки сумлінних платників податків в їх регіонах», - зазначив Роман Насіров.

До того ж значні кошти на розвиток інфраструктури отримали регіони, які беруть участь в експерименті, за яким 50% від суми перевиконання митних платежів спрямовуються до спеціальних фондів учасників експерименту.  Так, з початку року на розвиток інфраструктури спрямовано понад 606 млн. гривень.

Учасники зустрічі також обговорили питання розвитку IT-технологій та запровадження нових електронних сервісів для обслуговування платників податків, питання залучення іноземних партнерів до реформування митниць у рамках міжнародних проектів.

 Представники посольств G7, зокрема, відзначили відкритість у роботі ДФС та ведення конструктивного діалогу з бізнесом, що у свою чергу є позитивом для іноземних інвесторів.

 

версія для друку