українська російська англійська
Юрій Васьков провів наради з питань виконання дерегуляційних ініціатив Міністерства інфраструктури
08.04.2016 | 11:28
МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

7 квітня заступник Міністра інфраструктури Юрій Васьков відвідав Маріупольський та Бердянський морські порти, де провів наради з адміністрацією портів, судновими агентами та контролюючими службами, присвячені процесам дерегуляції контрольних процедур.

Причиною нарад стало те, що останнім часом Міністерство почало отримувати сигнали від капітанів суден, що заходять у ці порти, а також від адміністрації портів про те, що почастішали випадки невиконання дерегуляційних рішень Уряду. Наприклад, згідно з озвученою в ході наради статистикою, в Бердянському морському порту митна служба піднімалася на борт суден, що заходили в порт, практично у 100% випадків. При цьому, в інших 12 українських портах показники огляду суден досягають максимум 10%, а в цілому прагнуть до нуля.

В цілому ж в обох портах почастішали випадки комісійного контролю, що негативно впливає на виробничий процес.

«Наша позиція полягає в тому, що комісійний процес не повинен впливати на виконання вантажних робіт. При постановці судна до причалу відразу повинні починатися вантажні роботи. Судна не мають простоювати годинами. Це вкрай несприятливо позначається на конкурентній привабливості порту і загальній логістиці. Це особливо важливо для портів Азовського регіону», – підкреслив заступник Міністра.

В ході наради присутні домовились про план покращення взаємодії між усіма сторонами процесу, щоб дерегуляційні рішення виконувались. Протягом наступних тижнів в обох портах по всіх суднах триватиме моніторинг з аналізом роботи кожної з контролюючих служб.

«Взаємодія Міністерства інфраструктури з контролюючими органами повинна забезпечувати необхідний рівень безпеки і попередження надзвичайних ситуацій в морському порту, при цьому не створивши складностей для клієнтів порту, бізнесу і забезпечивши належну європейську якість всіх процедур», – зазначив Юрій Васьков.

 

версія для друку